Роз’яснення щодо забезпечення на території району пільгового перевезення окремих категорій громадян

Втр, 12/06/2018 - 17:00

    Управління соціальної та молодіжної політики Бершадської районної державної адміністрації надає роз’яснення щодо забезпечення на території району пільгового перевезення окремих категорій громадян.
Статтею 91 Бюджетного кодексу України зазначено, що компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян віднесено до видатків, які здійснюються з місцевих бюджетів (районних та об’єднаних територіальних громад).
    На сьогодні по Бершадському району пільги на проїзд окремим категоріям громадян надаються у безготівковій формі згідно Порядку використання коштів районного бюджету для здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян на міських та приміських маршрутах загального користування, затвердженого розпорядженням голови районної державної адміністрації від 02 липня 2016 р. №326 (зі змінами).
    Між управлінням соціальної та молодіжної політики  і перевізниками ТОВ «Бершадське АТП-10527» та Шевченківською дирекцією залізничних перевезень Одеської залізниці укладено договори про надання послуг з безкоштовного перевезення окремих категорій громадян, які мають таке право відповідно до чинного законодавства. А саме:
- інвалідів війни та учасників бойових дій (Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»);
- осіб (ЧАЕС) І категорії та ліквідаторів ІІ категорії (ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»);
- ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ (ЗУ «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист»);
- дітей з багатодітних сімей (ЗУ «Про охорону дитинства»);
- пенсіонерів за віком (постанова Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 р. №354 «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування»);
- осіб з інвалідністю всіх груп та дітей з інвалідністю (постанова КМУ від 16.08.1994 р. №555 «Про поширення чинності постанови Кабінету Міністрів України від 17 травня 1993 р. №354»).
    Управління соціальної та молодіжної політики щомісячно здійснює компенсаційні виплати перевізникам за надані послуги з безкоштовного перевезення громадян за рахунок коштів районного бюджету та субвенції з бюджетів об’єднаних територіальних громад в межах виділених асигнувань.
    Відповідно до зазначеного вище Порядку право на пільговий проїзд на міських та приміських маршрутах здійснюється у момент придбання на законних підставах пільгового проїзного документа (квитка) в касах автостанцій, або, при відсутності кас у населених пунктах, - у водія автобуса при пред’явленні пільгового посвідчення.
    Крім того, відповідно до статті 38-1 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» особи  з  інвалідністю,  діти  з  інвалідністю  та особи, які супроводжують  осіб  з  інвалідністю  першої  групи  або  дітей  з інвалідністю  (не  більше  однієї  особи,  яка супроводжує особу з інвалідністю   або   дитину   з   інвалідністю),  мають  право  на 50-відсоткову   знижку   вартості  проїзду  на  внутрішніх  лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.
    За детальнішою інформацією звертатись за телефоном 2-24-33