ЩЕДРИЙ СЕРПЕНЬ ЗОРЯНОГО СЕЛА

Срд, 23/08/2017 - 10:00

Моя Серединко, ти острів у морі,

Горять над тобою немеркнучі зорі,

Село моє рідне, ти маяк в океані,
Що вказує шлях кораблям у тумані.
Моя Серединко, ти життєвий експрес,
Тобі притаманний постійний прогрес.
Тримайся ж без страху в бурхливому морі,
Вагомим врожаєм наповнюй комори.
Моя Серединко, твої хлібороби
Завжди хочуть бути упевнені в тобі.
Ми будем постійно тебе прославляти,
Старайся ж ніколи свій курс не міняти,
І хвилі бурхливі долай наче піну,
                                                         Щоб флагманом стати на всю Україну!       «Моя Серединка» М. Хараїм

 

   ... Традиційний день села у Серединці відзначався нинішнього року вже двадцять другий раз. Так розмістилися зорі, що в цей день сходяться в часі та просторі і свято Медового Спаса, і обжинки, і чергова річниця з дня народження незабутнього Василя Думанського. Все це об'єднується нашим найголовнішим святом – Днем незалежності України.

   Як і завжди, керівник місцевого товариства Олександр Кавун та сільський голова Микола Хараїм (син М.Є. Хараїма), гості свята вшанували пам'ять славних земляків – воїнів, які загинули у роки Другої світової війни, а також Федора Михайловича Кавуна і Василя Михайловича Думанського.

   Далі свято перемістилося до сільського будинку культури. Вже при підході до нього відчувався подих свята. А вже в самому приміщенні вражали барвистим розмаїттям і талантами виставки робіт місцевих майстрів. Описати це неможливо, це потрібно тільки бачити.

   Цього року до Серединки знову завітали аматори районного будинку культури і народний фольклорний колектив «Війтівчанка», які порадували чудовими виступами.

   У ході вечора виступили з вітаннями Олександр Кавун і Микола Хараїм. Олександр Федорович вручив відзнаки кращим жниварям, розповів про здобутки товариства у нинішньому році. 

   Учасників свята вітали заступник голови районної ради Сергій Пересунько, начальник відділу культури і туризму РДА Надія Герасимчук, лікар Олександр Жук, журналісти Петро Маніленко, Федір Шевчук, лауреати премії імені Василя Думанського Григорій Погончик та Микола Рудик. До речі, щойно вийшла нова, вже четверта книга Миколи Сергійовича. Серед інших поезій є в ній і вірш, який автор присвятив Серединці. У ньому є такі слова:

 

Красиві села на Поділлі,
І в кожного своя краса.
Та Серединка особлива,
До неї тягнеться душа.

 

   Вітали на вечорі і Олександра Васильовича Жука, якому напередодні вивповнилося 79 років. Серед інших почесних гостей свята був ще один земляк – лікар-хірург Василь Іванович Думанський.

   Як завжди, усі бажаючі мали змогу скуштувати меду, смаколиків і, звичайно, кавунів.

 

   ... Неповторні миттєвості свята пролетіли дуже швидко. Серединка знову повернулася до своїх звичних буденних справ. Саме з них і складається велич цього благословенного села, яке його мешканці небезпідставно вважають не просто центром Європи, а серединою світу.

 

Районна газета "Бершадський край"
Фото лауреата премії імені Василья Думанського РУСЛАНА ХРАНОВСЬКОГО.