ЩОБ УБЕЗПЕЧИТИ НАЙДОРОЖЧЕ – ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я ПРАЦІВНИКІВ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ

Чтв, 09/01/2020 - 13:30

Праця у лісовому господарстві є важкою й відповідальною. Особливо це стосується тих ділянок роботи, які пов’язані з технікою та небезпечними механізмами. Питанням охорони праці та попередженню виробничого травматизму у системі Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства приділяється особлива увага. На початку нового року традиційно на держпідприємствах проводиться планове навчання та перевірка знань працівників з питань охорони праці.

Охорона праці та попередження виробничого травматизму – одне з пріоритетних питань у ДП «Бершадський лісгосп». Щорічно виконуються комплексні заходи щодо досягнення на підприємстві встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища. Нині у структурних підрозділах проводиться планове курсове навчання працівників та посадових осіб лісгоспу з питань охорони праці. Зокрема, для підвищення ефективності навчального процесу, вивчення загального курсу згідно з програмою спеціального щорічного навчання робітників по охороні праці на базі лісгоспу проводиться навчання для працівників автопарку та лісозаготівельної дільниці.

У лісовому господарстві великий перелік робіт з підвищеною небезпекою, для проведення яких потрібне щорічне навчання і щорічна перевірка знань. Електрогазозварювальні, вантажно-розвантажувальні роботи, обслуговування верстатів з обробки деревини і металів, обслуговування та ремонт автомобілів, гідроманіпуляторів, лісосічні роботи, трелювання, транспортування лісу – далеко не весь перелік питань, що розглядаються на навчаннях.

- Під час спеціального щорічного навчання ми інформуємо працівників із змінами у законодавстві України про працю, - розповідає Сергій Васильович Білий, інженер з охорони праці. – Також  нагадуємо правила надання першої домедичної допомоги потерпілим при нещасних випадках, правила пожежної безпеки, техніку безпеки під час роботи з електроінструментами в цілому та під час різних виробничих процесів, питання виробничої санітарії та гігієни праці. Навчання проводиться за програмами згідно зі спеціальностями працівників.

Після завершення навчання спеціально створена комісія лісгоспу перевірить знання працівників з питань охорони праці як по основним, так і по суміжним спеціальностям.

На підприємстві працює 126 чоловік. Відповідно до умов колективного договору ДП «Бершадський лісгосп» у 2019 році у повному обсязі забезпечив працівників спецодягом, взуттям, індивідуальними засобами захисту. Приведено у відповідність з вимогами нормативно-правових актів з охорони праці виробничі та санітарно-побутові приміщення, системи теплових, повітряних завіс. Проведено Всесвітній День охорони праці. Працівникам, зайнятим на роботах зі шкідливими умовами праці, надається спеціальне харчування, молоко. Проводиться обов’язковий попередній, періодичний та позаплановий медичний огляд працівників.

У 2019 році  на виконання комплексних заходів з охорони праці було заплановано  понад 269 тисяч гривень. За 9 місяців 2019 минулого року на такі заходи було спрямовано понад 217 тисяч гривень.

Питання охорони праці на підприємстві завжди серед пріоритетних, адже це стосується життя та здоров’я працівників. Саме завдяки проведенню таких заходів протягом минулого року жодного професійного захворювання чи нещасного випадку на виробництві зафіксовано не було.

У Бершадському держлісгоспі знають, що забезпечення гідних та безпечних умов праці, турбота життя і здоров’я працівників - запорука чіткого, стабільного та ефективного функціонування підприємства.