Щодо надання роз’яснень до Закону України „Про відкритість використання публічних коштів” (єдиний веб-портал використання публічних коштів e-data.gov.ua.)

Птн, 06/05/2016 - 10:45

Відповідно до Закону України „Про відкритість використання публічних коштів” від 11.02.2015 № 183-VIII, який набрав чинності 12.09.2015, та поширюється на відносини, пов’язані з підготовкою і оприлюдненням розпорядниками та одержувачами коштів державного і місцевих бюджетів, підприємствами, Національним банком України, державними банками, державними цільовими фондами, а також фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування та органами Пенсійного фонду інформації про заплановане і фактичне використання публічних коштів.

Інформація, що оприлюднюється згідно з цим Законом, готується та подається для оприлюднення на єдиному веб-порталі використання публічних коштів e-data.gov.ua.

Єдиний веб-портал використання публічних коштів є офіційним державним інформаційним ресурсом у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація згідно з цим Законом. Доступ до інформації, оприлюдненої на єдиному веб-порталі використання публічних коштів, є вільним та безоплатним.

Відповідно до статті 3 Закону України  № 183-VIII, інформація про використання публічних коштів, що підлягає оприлюдненню (оприлюднюється щоквартально, не пізніше як за 35 днів після закінчення звітного кварталу та зберігається в режимі вільного доступу протягом трьох років з дня оприлюднення), надається за встановленими законодавством України формами та має містити такі відомості у разі використання коштів Державного бюджету України:

- розпорядник бюджетних коштів (найменування, ідентифікаційний код юридичної особи, місцезнаходження, прізвище, ім’я та по батькові керівника);

- головний розпорядник бюджетних коштів (найменування, місцезнаходження, прізвище, ім’я та по батькові керівника);

- обсяги бюджетних призначень та/або бюджетних асигнувань на відповідний бюджетний період - всього та в розрізі бюджетних програм;

- обсяги проведених видатків бюджету та наданих кредитів з бюджету за звітний період - всього та в розрізі бюджетних програм (при цьому зазначаються також види та обсяги відповідних надходжень щодо коштів спеціального фонду бюджету);

-  інформація про укладені за звітний період договори (предмет договору, виконавець (найменування, ідентифікаційний код юридичної особи, місцезнаходження), вартість договору, ціна за одиницю (за наявності), кількість закупленого товару, робіт та/або послуг, проведена процедура закупівлі або обґрунтування її відсутності з посиланням на закон, обсяг платежів за договором у звітному періоді, строк дії договору);

-  інформація про стан виконання договорів, укладених у попередні звітні періоди, з усіма додатками, які є їх невід’ємною частиною (предмет договору, виконавець (найменування, ідентифікаційний код юридичної особи, місцезнаходження, прізвище, ім’я та по батькові керівника), вартість договору, ціна за одиницю (за наявності), процедура закупівлі або обґрунтування її відсутності з посиланням на закон, обсяг платежів за договором у звітному періоді, наявність або відсутність претензій і штрафних санкцій, що виникли в результаті виконання договору, акти виконання договору (акти наданих послуг, приймання-передачі, виконаних робіт) за наявності);

- кількість службових відряджень, у тому числі із зазначенням кількості закордонних відряджень, загальний обсяг витрат на службові відрядження, у тому числі із зазначенням обсягу витрат на закордонні відрядження.

Відповідальність за порушення вимог цього Закону несуть керівники установ, а саме за такі порушення:

1) неоприлюднення інформації відповідно до цього Закону;

2) оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації;

3) несвоєчасне оприлюднення інформації.

Щодо єдиного веб-порталу використання публічних коштів e-data.gov.ua.

Для того, щоб працювати на порталі, установа повинна створити „Службовий кабінет”.  Для реєстрації в „Службовому кабінеті” необхідно обов’язково мати електронні ключі з розширенням dat. Ключ Ваше організація  має або повинно отримати (безкоштовно)  в Центрі сертифікації ключів Державної фіскальної служби.

Усі інструкції та роз’яснення щодо отримання електронних ключів, реєстрації кабінетів та правил заповнення форм звітності розміщено безпосередньо на порталі, за вказаною адресою e-data.gov.ua.

Для полегшення доступу громадськості до інформації про використання публічних коштів надаємо перелік установ, що фінансуються з районного бюджету:

Назва установи, організації,

що фінансуються з районного бюджету

Код ЄДРПОУ

Бершадська районна рада

Бершадська районна державна адміністрація

Відділ освіти Бершадської РДА

Територіальний центр соціального обслуговування Бершадського району

20106315

Відділ культури і туризму Бершадської РДА

КЗ «Бершадська ОЛІЛ»

01982494