Схід територіальної громади с.Сумівки

Птн, 03/06/2016 - 15:30

2 червня 2016 року відбулися збори громадян Сумівської територіальної громади, у яких взяв участь заступник голови районної ради Сергій Пересунько,  депутати районної ради  Сергій Царюк (директор СТОВ «Нива»), та Микола Мазуренко.

    На порядок денний виносилися питання, які є спільними для кожного села району, а не тільки Сумівської громади: інформація про роботу сільського голови за звітний період, про запровадження місцевих зборів на засадах добровільного самооподаткування, добровільного об'єднання територіальних громад. Крім того, обговорювалися питання, які є наболілими для жителів громади.

    З інформацією про проведену роботу протягом звітного періоду виступила сільський голова Тетяна Дзюбенко. Вона зупинилася на питаннях гуманітарної сфери, благоустрої населеного пункту та проблемах, які має громада. Так, досить актуальним є питання пасивності жителів громади та  частини депутатів сільської ради у життєдіяльності громади; підтримання порядку на кладовищі, оплата за збір та вивезення сміття і т.п. Нагальною проблемою громади є відсутність тривалий час сімейного лікаря, аптеки та ветаптеки, що робить неможливим забезпечення населення послугами. Крім того у селі немає  електрика, так як немає можливості у розширенні штату працівників.

    Поряд із тим, відмічається і ряд позитивних моментів. Це, завершення проведення освітлення вулиць, забезпечення учасників АТО земельними ділянками, які виділено із земель запасу та резерву територіальної громади, про що детально проінформував землевпорядник Юрій Плаксій.  

    У ході короткого терміну перебування на  посаді, сільським головою налагоджено тісну співпрацю із СТОВ «Нива» та фермерським господарством М.Мазуренка. На даний час придбано дитячий майданчик, який планується встановити найближчим часом. Також СТОВ «Нива» забезпечує технікою для облаштування сміттєзвалища, розчищення доріг та вивезення сміття. За рахунок спонсорських коштів С. Царюка та М. Мазуренка встановлено вбиральню на кладовищі.

    Про здобутки  учнів Сумівської загальноосвітньої школи інформувала директор школи  Галина Гуз. Вона наголосила, що навчальний заклад є опорною школою із екологічного виховання. Постійна робота у цьому напрямку проводиться, починаючи із 1972 року у тісній співпраці із ДП«Бершадське лісове господарство». У загальноосвітній школі навчається 91 учень. Хоча будівля загальноосвітньої школи є однією із найстаріших у районі, але вона знаходиться у гарному стані: замінено вікна та енергозберігаючі, проведено ремонти класних кімнат, спортивних залів, облаштовано внутрішні вбиральні, забезпечено оргтехнікою, яка щороку оновлюється на початку та в кінці навчального року, завдячуючи СТОВ «Нива». Школа має гарний комп’ютерний клас, до якого підведено мережу Інтернет. Забезпечено відповідний температурний режим у результаті придбання нового котла коштами СТОВ «Нива».

    Навчально – виховний процес здійснюється у екологічному напрямку, тісному спілкуванні із природою, практичній роботі по збільшенню лісових насаджень, розчищенню річки Південний Буг та малих  річок. Завдяки спонсорській допомозі ДП «Бершадське лісове господарство» та його директора Миколу Краснєєва облаштовано подвір’я навчального закладу, виготовлено стенди, забезпечуються поїздки  учнів з метою співпраці та участі у всеукраїнських конкурсах.

    Г. Гуз відмітила, що на даний час учні мають гарні умови для навчання. На даний час державою не створено  належних умов для опорних шкіл, де діти могли б зачекати на дорослих, які мають за ними прийти, чи переночувати у разі нагальної необхідності.

    Під час відвідання начального та дошкільного навчального закладів Сергій Пересунько мав змогу переконатися у даній інформації. 

Про свою роботу перед односельчанами прозвітувала сільський бібліотекар Катерина Майструк.

Було затверджено розміри самооподаткування жителів громади та терміни його сплати протягом двох місяців червня та липня.

    Стосовно питання добровільного об’єднання територіальних громад було надано інформацію сільським головою, більш детальну – Сергієм Пересунько. Жителями громади, які були присутні на зібранні, та депутатами було визначено, що на даний час громада не готова до об’єднання. Така ж позиція підтримана і директором СТОВ «Нива».

   Учасники зборів висловили вдячність Тетяні Дзюбенко за активність та дієвий старт з початку діяльності на посаді сільського голови. 

Із офіційного сайту Бершадської РДА