Соціально – економічний розвиток, бюджетна дисципліна та резерви наповнення місцевих бюджетів

Срд, 14/08/2019 - 17:00

саме такі питання були предметом розгляду та обговорення на засіданні колегії райдержадміністрації, що відбулось 13 серпня.

Інформуючи учасників колегії про підсумки соціально – економічного розвитку Бершадського району, заступник начальника агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Сергій Корнелюк, зазначив, що основними  показниками ефективності, результативності та якості діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання всіх форм власності, підприємницьких структур, що  характеризують  економічний та  соціальний  розвиток  району з початку року є: зростання надходжень до зведеного бюджету на 15,8%, в тому числі до бюджету району  - на 19%;  надходження до бюджетів усіх рівнів від діяльності суб’єктів малого підприємництва збільшилися на 24%;  зростанням номінальної середньомісячної заробітної плати в 1,4 рази; зростанням середньомісячного розміру пенсій в 1,1 рази; збільшенням   товарообороту в 1,2 рази; збільшенням обсягів капітальних інвестицій в 1,4 рази; через ЦНАП надано 5,8 тис.  адміністративних послуг; за  результатами   моніторингу сайту ProZorro – станом  на  01.07.2019 року  економія  бюджетних  коштів  становить   1,2 млн. грн., з яких  823 тис. грн., або  69,9% по  допорогових  закупівлях;

З питання порядку денного «Про стан фінансово-бюджетної дисципліни в установах, організаціях, підприємствах району» інформувала Людмила Мазур – начальник фінансового управління райдержадміністрації. За результатами діяльності в першому півріччі забезпечено понад 100% виконання дохідної частини  базовими  місцевими бюджетами району.  Розпорядниками бюджетних коштів, в особі їх керівників, проводилася робота щодо організації внутрішнього контролю у підвідомчих бюджетних установах. Завдяки здійсненню контролю за фінансово-бюджетною дисципліною при використанні бюджетних коштів, досягнуто проведення всіх першочергових видатків, не допущено виникнення заборгованості по захищених статтях.

Доповідаючи з питання «Про рівень виконання місцевих бюджетів у першому півріччі 2019 року. Шляхи вдосконалення роботи та резерви із збільшення надходжень» перший заступник  голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський звернув увагу учасників колегії, що проведений аналіз засвідчує, що базові бюджети району, районний бюджет мають резерви поповнення дохідної частини.

Формування доходів власних бюджетів знаходиться у прямій залежності від того, наскільки ефективно органи місцевого самоврядування зможуть організувати весь комплекс робіт із за провадження та збирання місцевих податків і зборів, на скільки якісно зможуть забезпечити взаємодію з райдержадміністрацією, районною радою, місцевими фіскальними та земельними структурами.

У цьому напрямку необхідно в громадах зреалізувати ряд заходів, які  передбачають: проведення інвентаризації податкової бази та платників податків; запровадження повного обліку ресурсів громади (матеріальних, природних, земельних); визначення “точок зростання” економічного потенціалу громади (створення нових підприємств, нових робочих місць, розвиток малого та середнього бізнесу тощо).

Завданням на перспективу є вдосконалення механізмів адміністрування, встановлення економічно обґрунтованих ставок місцевих податків і зборів, виявлення резервів у частині розширення бази оподаткування, створення сприятливих умов для розвитку бізнесового середовища.

В обговорені питань колегії прийняла участь Ілона Лялюцька – начальник відділу у Бершадському районі Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області

За результатами розгляду питань порядку денного колегії прийняті відповідні рішення.