Стан підготовки до роботи загальноосвітніх навчальних закладів в осінньо-зимовий період 2019 – 2020 роки заслухано на нараді

Втр, 09/07/2019 - 11:15

Питання підготовки закладів освіти, фізичної культури і спорту до роботи в осінньо-зимовий період перебуває на постійному контролі районної виконавчої влади. Стан  підготовки  до  роботи  загальноосвітніх навчальних закладів  в осінньо-зимовий  період 2019 – 2020 роки заслухано на нараді, яку провів голова райдержадміністрації Іван Стефанцов за участі голови районної ради Михайла Бурлаки.

Як поінформувала провідний спеціаліст відділу освіти, фізичної культури і спорту райдержадміністрації Оксана Когут, в Бершадському районі функціонує    33 загальноосвітні навчальні заклади,  із них  32  опалюються твердим паливом (30- котельні, 2 – пічне опалення ( Бершадська загальноосвітня школа № 2 , Михайлівська загальноосвітня школа),   1 – електроопалення (Бершадська загальноосвітня школа №1).

В січні-лютому 2019 року  приведено  до норм «Правил  користування електроенергіею устаткування електричного опалювального пункту» Бершадської загальноосвітньої школи І-ІІІст. №1. Закуплена та встановлена  системи АСКОЕ (автоматична система контролю та обліку електроенергії), вартістю 50378,06  грн.

До початку навчального року очікується отримання  дозволів  на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки шкіл району Флоринської загальноосвітньої школи I-III ступенів, Яланецької загальноосвітньої школи I-III ступенів.

Завершуються роботи  щодо готовності котельні в Поташнянській загальноосвітній школі  І-ІІІ ступенів та отримання  дозволів  на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Виведено з підвального приміщення котельню Дяківської загальноосвітньої школи І-ІІ ст.: проведено реконструкцію приміщення та встановлено 2  котли по 100 кВт.

Кидрасівську загальноосвітню школу І – ІІ ст. внесено в плани реорганізації  в зв’язку із зменшенням учнівського контингенту.

Тирлівська загальноосвітньої школи І-ІІ ст.. знаходиться на балансі відділу освіти, фізичної культури та спорту Бершадської райдержадміністрації, але фінансується із Шляхівської ОТГ- котельня знаходиться в підвальному приміщенні.

Тривають поточні  ремонти в приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів та прилеглих їм  котельнях, на ремонтні роботи заплановано 436572 грн.

Розроблено та затверджено графік виконання робіт з підготовки об’єктів             учбового господарства паливно –енергетичного комплексу до роботи в осінньо – зимовий період 2019 – 2020 років з визначенням фактичних обсягів:

вивезення дров на суму 3 165 885,13 грн.
навчання кочегарів на суму 15 100 грн.
навчання по охороні праці на суму 20 000 грн.
обстеження димо- і вентиляційних каналів на суму 18600 грн.
обслуговування та профілактика опалювального пункту «Теплон» на суму 17 400 грн.
вимірювання електроопору на суму 15 700 грн.
перевірка манометрів на суму 4 100 грн.
В серпні 2019 року заплановано створити  комісію в складі державного інспектора Держенергонагляду у Вінницькій області для перевірки основного обладнання котелень та систем опалення на період 2019- 2020 років з подальшою видачею актів готовності шкіл до початку навчального року.

Стосовно паливних матеріалів, то  залишок дров на 2019 – 2020 р.р. складає –1235 м3 на суму   1 049 750 грн.    На даний час вивезено дров на 2019 – 2020 р.р. – 4174,89 м3 ,  що становить 65,7 % від загальної кількості, на суму 3 165 885,13 грн.      Закупівля паливних брикетів та вугілля буде проводитися  у липні-серпні.

Підсумовуючи розгляд питання керівниками району наголошено: «Питання безпечного функціонування навчальних  закладів в осінньо-зимовий період  постійно перебуває у полі нашої уваги. Сьогодні необхідна  мобілізація зусиль  для проведення своєчасних  ремонтів приміщень, обладнання, профілактичного  огляду системи теплопостачання, усе це  є запорукою стабільного проходження осінньо-зимового періоду 2019-2020 років.»