Термінове засідання районної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації

Птн, 14/07/2017 - 13:00

12 липня 2017 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Володимира Ольшевського та за участю заступника голови районної ради Сергія Пересунька відбулося термінове засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Бершадській районній державній адміністрації,  в якому приймали участь: заступник міського голови Синявський В.С., представник ПП «Агропром+» Пітик О.М., провідний лікар ПП «Агропром+» Нечипоренко В.Т., начальник Бершадської РДЛВМ Бартков О.О.
      На порядок денний виносилося питання щодо дотримання вимог Законів України «Про ветеринарну медицину», «Про відходи», «Про побічні продукти тваринного походження, не призначенні для споживання людиною»  при утилізації відходів на ПП «Агропром+».
      Розпочавши засідання голова комісії довів до відома присутніх зміст колективного звернення жителів м. Бершадь щодо розміщення стихійних звалищ відходів тварин внаслідок їх забою біля виробничих потужностей ПП «Агропром+».
     За даними заступника Бершадського міжрайонного управління при Головному  управлінні Держпродспоживслужби у Вінницькій області Манченко С.В., відповідно до повідомлення громадськості, був здійснений виїзд разом з заступником голови районної ради Пересуньком С.В. на місце стихійного звалища відходів від забою тварин, що знаходиться у м. Бершадь (район цукрового заводу) на відстані приблизно 100 метрів від забійного цеху ПП «Агропром+». При прибутті дійсно виявлено відходи від переробки тваринного виробництва та яму, заповнену мутною рідиною коричневого кольору.
     Інформація була підтверджена заступником начальника сектору превенції Бершадського ВП ГУНП України у Вінницькій області Марущаком С.П., який повідомив про дії працівників поліції під час виклику за телефоном 102, які прибули за адресою розміщення приватного підприємства.
     Заслухавши пропозиції та доповнення членів протиепізоотичної комісії В.Е. Ольшевський зазначив, що у даному випадку необхідні чіткі та конкретні дії, адже ситуація є загрозливою для здоров’я людей та має негативний вплив на навколишнє природне середовище.
Тому прийнятим рішенням комісії визначено: власникам підприємства «Агропром+»  протягом 12-13 липня  ліквідувати стихійне звалище  відходів від забою тварин та провести дезінфекцію і упорядкування території і не допускати подальше вивезення відходів у невизначені місця.
    13 липня за участю Державної протиепізоотичної комісії представників міської ради, місцевого відділу поліції провести обстеження території прилеглої до ПП «Агропром+» на предмет ліквідації несанкціонованих звалищ решток тварин після забою та вивозу нечистот у спеціально відведені місця.
Крім того протягом 5 робочих днів Бершадської районною державною адміністрацією буде підготовлено лист-звернення на адресу Державної екологічної інспекції у Вінницькій області щодо проведення перевірки рівня впливу на навколишнє середовище діяльності ПП«Агропром+», а Управлінню Держпродспоживслужби у Вінницькій області підготувати матеріали щодо проведення позапланової перевірки діяльності ПП «Агропром+»
    Заступник голови районної ради Пересунько С.В. відмітив, що над такими питання треба працювати серйозно, активізувати роботу міської ради та депутатів.
   Підсумовуючи засідання, Володимир Ольшевський наголосив, що органи влади, місцевого самоврядування використовуватимуть свої повноваження в межах чинного законодавства для контролю даної ситуації та забезпечення екологічної безпеки громадян. Випадки порушення  вимог санітарно-ветеринарного законодавства матимуть адекватне, законне реагування місцевих органів влади та державних структур.

Відділ організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації