Турбота про дітей – завдання кожного.

Втр, 09/04/2019 - 08:45

    З метою формування свідомої, відповідальної, відданної, патріотичної особистості ми зобов’язані завжди діяти спільно та на постійній основі. І це може відбуватися при одній з умов, якщо дитина виховується в здоровій сім’ї та в потужному сучасному навчальному закладі.  Тому одним із першочергових завдань районної влади, над яким ми постійно працюємо – є створення належних умов для роботи педагогічних працівників, зміцнення матеріально – технічної бази закладів освіти, що дає змогу забезпечити якісний  виховний та навчальний процес.  На сьогоднішній день депутатами районної ради прийнято 45 районних довгострокових програм, 8 з яких  направлені якраз на вирішення ось цих особливих пріоритетів в нашій роботі. Завдячуючи їх послідовній реалізації ми маємо певні позитивні зрушення, що сприяють якісним показникам розвитку освітньої галузі.
    Освіта – сфера у якій результати не побачиш миттєво, але вони надзвичайно важливі, бо цілком визначають майбутнє поколінь. У нас  в районі функціонує 75 закладів освіти, з них  38 установи дошкільної освіти, які відвідує 1700 дітей.  Мережу закладів загальної середньої освіти  складають 37 навчальних закладів, в яких навчається майже 6 000 дітей  та  навчально-консультативний пункт на базі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1.
    В Бершадському будинку дитячої творчості, станції юних натуралістів, станції юних техніків, дитячо – юнацької спортивної школи  функціонують   87 груп та 47 спортивних секцій. Позашкільною освітою охоплено  1725 вихованців, що становить 33 % від кількості учнів району.
    Бершадська районна станція юних натуралістів, як координатор  сприяє організації у школах району процесу екологічної освіти і виховання, формування у підростаючого покоління екологічної культури.
Щорічно учні шкіл та вихованці позашкільних закладів залучаються до участі в районних, обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсах.
    В районі працюють шкільні лісництва – Сумівське та Флоринське, 14 агітколективів екологічного спрямування. На базі Флоринської ЗОШ І-ІІІ ступенів діє Регіональний центр екологічної просвіти.
    Підсумовуючи вищенаведене, можна констатувати,  що формування  екологічної свідомості школярів сприяє  раціональному природокористуванню, вмінню бачити екологічні наслідки, почуттю відповідальності перед нинішніми та майбутніми поколіннями.
    В районі добре поставлено питання щодо розвитку інклюзивної освіти. У 15 закладах, 26 класах організовано інклюзивне навчання для 28 особливих діток. На інклюзивне навчання  виділено  418 тис. грн. державної субвенції. З вересня 2018 року новостворений районний інклюзивно-ресурсний центр надає консультативні та корекційні послуги.
    Позитивно впливає на розвиток підростаючого покоління мережа діючих  32 - х спортивних залів, 26 – ти футбольних полів, близько 1 тисячі дітей відвідують різноманітні секції та гуртки.
    Тільки в минулому році за сприяння Миколи Кучера було профінансовано та побудовано спортивний майданчик зі штучним покриттям, зроблено капітальний ремонт 3-х спортзалів та проведено поточні ремонти в усіх залах закладів освіти.
    За рахунок коштів Шляхівського товариства, територіальної громади та активній підтримці депутата обласної ради Олега Ковбасюка було введено в експлуатацію великий сучасний спортивний об’єкт, який відповідає рівню проведення Чемпіонату України та області з футболу та дає можливість проводити інші спортивні змагання в одному із залів спортивного комплексу.
    На даний виготовляється  проектно – кошторисна документація на будівництво спортивного містечка на центральному стадіоні «Колос».
    Щорічно покращується матеріально – технічна база Маньківського стрілецько стендового комплексу, навчального тиру в райцентрі та веслувальної бази.
    В районному та сільських будинках культури, в музичній школі та в усіх клубних установах наші діти мають можливість розкривати та закріплювати свої таланти в різних творчих гуртках, вони представляють нашу Бершадщину на міжнародних, всеукраїнських, обласних та районних заходах.
    Але головне, що нашим дітям створені належні умови для виховання, навчання, зайняття фізичною культурою і різними видами спорту, і за їхніми досягнення ми можемо спостерігати завдячуючи районній газеті, офіційним сайтам райдержадміністрації,  районної ради та інших інформаційних джерел.
      З метою зміцнення матеріально-технічної бази  сьогодні проходить капітальний ремонт приміщення станції юних техніків, в якому розташовано Інклюзивно-ресурсний центр. Тут перекрито дах, проводиться ремонт внутрішніх приміщень, навчальних класів, методичного кабінету. Загальна вартість робіт становить 1,5 млн. грн.,  з  районного бюджету виділено 540 тис. грн.
    Дуже важливим питанням є забезпечення дітей якісною питною водою. За кошти, що спрямовані з різних джерел фінансування побудовано артезіанські свердловини та водогони у Війтівській, Великокиріївській, Флоринській, П’ятківській, Голдашівській Михайлівській, Баланівській, Сумівській , Кошаринецькій, Маньківській та Шляхівській громадах. Відновлено водогін Устянської ЗОШ, Бершадську ЗОШ №2 – підключено до міського водогону, також придбані фільтра для отримання очищеної води.
    По причині складної демографічної ситуації в районі виникла необхідність довезення більше 700 дітей до 12 шкіл району. З них біля 500 дітей під’їжджають за кошти місцевого бюджету, решта за кошти батьків.  Загалом всі шкільні автобуси курсують по 30 маршрутах, загальна протяжність маршрутів становить приблизно 700 кілометрів  в день. 
    Протягом квітня-червня 2018 року було введено посади супроводжуючих вихователів та механіків з обслуговування  автобусів, що дає можливість забезпечити надійний та безпечний підвіз дітей до навчальних закладів.
    Також велика увага приділяється медичному  обслуговуванню дітей дошкільних та шкільних закладів, яке включає в себе обов’язкові медичні профілактичні огляди, вакцинацію та  здійснення профілактичних та оздоровчих заходів в пришкільних таборах та інших дитячих оздоровчих закладах.
    Кожного року ми відзначаємо  призерів обласних етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів, конкурсів-захистів науково дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України,  переможців природничих, народознавчих, мистецьких та технічних конкурсів Всеукраїнських та обласних олімпіад,  конкурсів, спортивних змагань.
     Ми радіємо успіхам наших дітей і будемо в подальшому спільними зусиллями сприяти забезпеченню всіх необхідних умов для їх розвитку та зростання. Бершадський край  має багато талановитих дітей, якими ми щиро пишаємося, це результат щоденної сумлінної робота вчителів, учнів та їх батьків.
    Сьогоднішні перемоги бершадських школярів є стартовим майданчиком для творчого, інтелектуального та духовного зросту. Попереду нові відкриття і здійснення мрій. Сучасна молодь та діти – це той ресурс, з якого формується інтелектуальна еліта держави. Їм відкривати всесвітні таємниці, сягати нових вершин, розбудовувати рідну країну. Їм бути господарями на цій землі. Їм належить майбутнє.