У Бершаді вшанували учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

Пон, 16/12/2019 - 08:45

13  грудня 2019 року, біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобильської катастрофи» у м.Бершадь відбувся мітинг пам’яті подвигу ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. У вшанувальних заходах взяли участь учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, голова районної ради Михайло Бурлака, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Ольшевський, заступник міського голови Віталій Синявський, представники трудових колективів та  громадськості.

Трагедія на Чорнобильській атомній станції   чорною пеленою накрила майже всю Україну, безжально розділивши час на до і після.  Саме ліквідатори аварії тоді стали на захист нашої держави від атому. Своїм життям, своїм здоровям  закрили не тільки нашу державу, а й всю Європу. Щороку в грудні відзначається День вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Цього дня завершили будівництво саркофага Чорнобильської атомної електростанції.

На жаль з кожним роком серед нас все менше тих людей, які врятували світ від ядерної загрози, все більше прізвищ зявляється на чорних стелах біля памятного знаку. Присутні на мітингу вшанували хвилиною мовчання загиблих та померлих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.

З глибокою вдячністю вшановуючи всіх ліквідаторів, тих, хто поруч з нами і вклоняючись пам’яті тих, хто пішов за межу вічності, присутні поклали    квіти  до  пам’ятного  знаку  героям  -  чорнобильцям.

З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, за вагомий особистий внесок у ліквідацію наслідків аварії, активну життєву позицію, грамотою обласної державної адміністрації та обласної ради нагороджено Мазуренка Олександра Григоровича- учасника ліквідації аварії на ЧАЕС І категорії.

Учасники заходів також оглянули тематичну виставку у районному краєзнавчому музеї, яку презентувала Оксана Притула.

Наслідки Чорнобильської катастрофи продовжують хвилювати людей, впливають на соціально-психологічну обстановку. Чорнобильська ядерна катастрофа ніколи не зітреться з пам’яті людства. В ім’я життя на землі спільними зусиллями треба долати її тяжкі наслідки, дбати про те, щоб подібного не сталося в майбутньому.

Низький уклін усім ліквідаторам Чорнобильської катастрофи. Вічна пам’ять та шана тим, хто ціною власного життя захистив майбутнє.