У Поташні відбулися збори жителів села

Срд, 11/04/2018 - 16:15

10 квітня 2018 року відбулися збори мешканців с.Поташня, у яких взяли участь голова Бершадської райдержадміністрації Іван Стефанцов, голова районної ради Михайло Бурлака, заступник директора ПП "Явір-Агросервіс" Василь Данильченко.  Серед присутніх був Флоринський сільський голова Сергій Рожкевич.

Сільський голова Олег Тупиця  прозвітував перед односельцями про роботу територіальної громади у минулому році та накреслив головні плани діяльності сільської громади на майбутнє. У 2017 році проведено ямковий ремонт доріг,  роботи щодо облаштування огорожі сільського цвинтаря, в центрі села  відремонтовано огорожу біля Будинку культури,  облаштовано танцювальний майданчик, підготовлено територію під встановлення ігрового майданчика, впорядковані клумби, висаджено квіти. Велику підтримку та реальну фінансову і технічну допомогу сільська громада має від місцевого агропідприємства «Явір-Агросервіс», за кошти якого придбано обладнання для дитячого ігрового майданчика. Підприємство систематично  надає суттєву допомогу  у вирішенні багатьох проблем забезпечення життєдіяльності соціальної сфери села.   У планах – встановлення ігрового майданчика для дітей, завершення реконструкції парку, проведення ремонту пам’ятника воїнам Другої світової війни, будівництво модульної котельні загальноосвітньої школи та інше.

В обговоренні звіту голови взяли участь: директор школи, депутат сільської ради Наталія Соболєва, завідуюча фельдшерсько-акушерським пунктом Ганна Кушнір, заступник директора ПП «Явір-Агросервіс» Василь Данильченко.  У своєму виступі Наталія Соболєва зазначила, що громада приймає участь у проектній діяльності, завдяки чому у школі було проведено заміну вікон на енергозберігаючі. Цього року підготовлені проекти Поташнянської громади для участі у 15 обласному конкурсі. Подякувала за допомогу і сприяння Народному депутату України Миколі Кучеру, голові райдержадміністрації Івану Стефанцову, голові районної ради Михайлу Бурлаці та начальнику відділу освіти, фізичної культури і спорту Оксані Тартачній. Також вручила подяки від педагогічного та учнівського колективів керівникам ПП «Явір-Агросервіс»: директору Євгену Бондарчуку та заступнику директора Василю Данильченко за систематичну підтримку школи та плідну співпрацю.

Завідуюча фельдшерсько-акушерським пунктом Ганна Кушнір звернула увагу жителів села на необхідності підписання декларацій із сімейними лікарями та лікарями педіатрами, відповідно до вимог медичної реформи також наголосила на важливості проведення щеплень з метою запобігання інфекційним захворюванням.

Заступник директора ПП «Явір-Агросервіс» Василь Данильченко висловив сподівання, що і надалі співпраця агропідприємства та сільської громади буде такою тісною та плідною, адже все це робиться для розвитку нашого чудового села Поташня в якому самі і проживаємо.

Голова Бершадської районної ради Михайло Бурлака відмітив позитивну роботу сільської громади, щодо благоустрою, є певні результати в забезпеченні належного рівня соціальної інфраструктури села. Сьогодні час вимагає нових підходів для розвитку села, необхідно ще активніше займатися грантовою діяльністю, писати проекти та брати участь у регіональних та міжнародних конкурсах – все це сприятиме залученню коштів у громаду. Звернув увагу також на необхідність впровадження екологічних проектів, почати треба із сортування твердих побутових відходів, адже для цього не потрібно великих капіталовкладень, а лише усвідомлення  того, що екологічним проблемам краще запобігти ніж їх потім вирішувати.

Флоринський сільський голова Сергій Рожкевич виступив з ініціативою щодо створення об’єднаної територіальної громади, з центром у с. Флорине.

Підсумовуючи візит у Поташню голова райдержадміністрації Іван Стефанцов відмітив  плідну співпрацю територіальної громади і місцевого агпропідприємства "Явір-Агросервіс". Приємно, що  у мешканців села є бажання працювати для розвитку своєї громади. Керівники району подякували сільському голові Олегу Тупиці  за налагоджену співпрацю сільського голови, депутатського корпусу, сільгоспвиробників та жителів громади і побажали наполегливості, успіхів, вагомих здобутків на користь сільської громади.