У райдержадміністрації вирішували питання про утилізацію відходів сільськогосподарських тварин

Птн, 16/06/2017 - 16:15

15 червня 2017 року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Ольшевського В.Е. та заступника голови районної ради Сергія Пересунька відбулося спільне засідання районної комісії з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації.

На засіданні були присутні члени районних комісій з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації. Крім того, були запрошені: начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Павлущик В.В., та начальник державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Хитрук В.О Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, керівник Тульчинської філії ДП «Укрветсанзавод» Василенко С.В., голови сільських рад: с.Бирлівка, Джулинка, Флорино, Яланець, начальник управління агропромислового розвитку Благодир Ю.А, лікарПрАТ «Птахокомбінат «Бершадський», депутат Війтівської сільської ради Грабовий С.В.,працівники державної служби ветеринарної медицини.

На порядок денний виносилося питання про дотримання на території району вимог Законів України «Про ветеринарну медицину», «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною» при утилізації відходів внаслідок забою,  переробки та загибелі тварин.

Про ситуацію в районі з даного питання доповідала  в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Бершадському районі Манченко С.В. Вона відмітила, що в Бершадському районі забоєм і переробкою тварин та птиці займається 6 підприємств та понад 100 фізичних осіб- вирощуванням, забоєм та переробкою  сільськогосподарських тварин. Крім того, в кожному селі, кожен третій селянин забиває за рік 2-3 голів свиней. При цьому, неїстивні продукти,технічні відходи: кістки, голови ВРХ, канига, ратиці не утилізують за  вимогами чинного законодавства, яке передбачає їх збирання в спеціалізовані контейнери на облаштованих майданчиках, тимчасове зберігання та відправлення  на утильзавод для переробки.

Відсутність в місті Бершаді та селах району відповідних майданчиків з облаштованими контейнерами, де можливо було б тимчасово зберігати відходи, призводить до скидання їх в лісосмуги, річки, тощо. Таке становище сприяє значному розмноженню щурів та мишей, в тому числі, і водяних щурів, які переносять понад 10 інфекційних хвороб, зокрема, лептоспіроз. Це не тільки насторожує, а зобов’язує прийняти самі жорсткі заходи впливу, не кажучи вже про інші інфекційні хвороби, такі, як сказ. Адже, розкидані всюди залишки тваринних відходів, є доброю кормовою базою для розмноження і розвитку червоних лисиць – джерела сказу.

Держпродспоживслужба району тримає на постійному контролі роботу свино- та молочно-товарних ферм, забійних і переробних підприємств. Всі вони мають заключені договори з Тульчинською філією ДП «Укрветсанзавод» та регулярно здають відходи свого виробництва на утилізацію. Так, станом на 15 червня поточного року, забійними та переробними підприємствами Бершадського району було відправлено на утилізацію 39,849 тонн відходів. Проведено перевірку чотирьох боєнь  на  предмет дотримання чинного законодавства з питань утилізації відходів виробництва, з відповідним оформленням актів. Порушень не виявлено.

Питання утилізації відходів сільськогосподарських  тварин службою піднімається не вперше. Відповідні засідання ДНПК проведені в 2007 та 2010 роках.

Проблема утилізації відходів тваринного походження залишається відкритою та потребує негайного вирішення і в місті Бершадь.

Повноваження органів місцевого самоврядування визначені ст. 9 Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною".

Служба миттєво реагує на інформації, щодо загибелі тварин на території району, яка до нас надходить, як в телефонному режимі, так і в письмовій формі. Постійно спілкуємося з громадянами та активістами міста, перевіряємо та надаємо інформацію  голові  райдержадміністрації, за необхідності - беремо  активну участь в ліквідації несанкціонованих і неконтрольованих звалищ трупів та решток тварин, проводимо дезінфекцію.

Начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії Павлущик В.В. довів до відома присутніх повноваженя органів державного управління та місцевого самоврядування, які визначені Законом України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною», запропонував на рівні району розробити програму поводження з побічними продуктами тваринного походження.

Керівник Тульчинської філії ДП «Укрветсанзавод» Василенко С. В.проінформував присутніх про порядок утилізації решток сільськогосподарських тварин та про умови надання Тульчинською філією ДП «Укрветсанзавод» послуг юридичним та фізичним особам.

За результатами спільного засідання районної комісії з питань техногенно–екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій та Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при райдержадміністрації.прийнято конкретні рішення та встановлено терміни щодо їх виконання дотичними до даного питання службами.

Відділ організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації