У районі відбулася нарада із сільгоспвиробниками

Срд, 01/06/2016 - 15:00

Голова районної ради Михайло Бурлака приняв участь у нараді, на яку запрошувалися керівники сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств району, керівники відповідних структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств, центральних органів виконавчої влади. У ході зібрання брали участь  також народний депутат України Микола Кучер, голова райдержадміністрації Іван Стефанцов,  голова асоціації фермерів області Інна Кухарчук.

У ході наради в.о. начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Юрій Благодир інформував про стан розвитку аграрної галузі району у 2015 році та завдання на 2016 рік. Зокрема, повідомив, що валовий збір зернових культур у районі становив 239 тисяч тон, а це на 56 тисяч тон менше, ніж минулого року. Несприятливі погодні умови вплинули і на урожайність фермерських господарств, середня урожайність яких складала лише 36 центнерів з гектара.
Під урожай 2016 року у районі сформовано оптимальну структуру посівних площ. Так, площа зернових по району становить 60% посівних площ, збільшено посіви проса та гречки. Технічні культури займають 27% посівів. Для проведення комплексу весняно-польових робіт загальна потреба в коштах становить більше 316 мільйонів гривень.
    Аналізуючи стан роботи тваринництва за 2015 рік, у районі зменшилося поголів’я ВРХ, проте збільшилася кількість свиней. Також збільшилася продуктивність худоби: кількість надоїв на корову та середньодобові привіси ВРХ. Кращих показників досягнуто у сільськогосподарських підприємствах ТОВ «Устя», ТОВ «Зернопродукт МХП» с.Баланівка, ТОВ «Осіївське», АТ «Явір Агросервіс», ТОВ «Удич», ТОВ «Надбужжя плюс».
Для забезпечення населення основними продуктами харчування, переробної промисловості сировиною та створення додаткових робочих місць розроблено районну програму розвитку тваринництва на 2016 рік, у якій передбачено збільшення виробництва молока на 102%, м’яса – на 101%, продуктивність молочного стада заплановано довести до 5500 кг молока на корову, середньодобові привіси на вирощування та відгодівлі одержати від ВРХ 670 грам, свиней – 500 грам.
    Аналізуючи наповнення державного та місцевого бюджетів, відмічено, що сплата податків на 1 га ріллі в середньому по реформованих підприємствах становить 975 гривень. Вище середнього показника отримано податків від 10 підприємств, серед яких АТ «Явір Агро сервіс», ТОВ «Чарівна нива», ВАТ птахокомбінат «Бершадський». По фермерських господарствах середня сплата податків на 1 га ріллі становить 410 гривень. Найбільше сплачують податків ФГ «Дар’я плюс», ФГ «Христич», ФГ «Соколюк».
    У нараді брали участь в.о.начальника Бершадської ОДПІ ГУ ДЕС. у Вінницькій області Володимир Когут, завідувач сектору землеустрою, охорони та ринку земель відділу Держгеокадастру у Бершадському районі Катерина Верхолюк, директор СТОВ «Лан», голова райагрооб’єднання «Бершадська рада сільгоспвиробників» Сергій Савченко, голова фермерського господарства «АГРО ЕРА ВІТТО», голова Асоціації фермерів та землевласників району Петро Третяк, а також начальник Бершадського відділення Райфайзен Банк Іваль Олег Клітинський.
    У ході зібрання учасники жваво обговорювали питання єдиного підходу до сплати податків, виходячи з 1 га землі, питання мораторію на продаж землі, а також можливості виробництва з переробки сільгосппродукції на території району. Також учасники зустрічі розглянули проблему рейдерства та необхідності захисту фермерів та сільгоспвиробників від таких проявів.
    Народний депутат України Микола Кучер розповів про роботу над проектом закону, за яким пропонується передати у володіння сільським радам всі землі запасу й резерву, що є на їх території, про законодавчі ініціативи в питанні відновлення спецрежиму оподаткування для аграріїв.
У підсумку, голова районної ради Михайло Бурлака запропонував від Асоціації фермерів району та Ради сільгоспвиробників звернутися з листом до Верховної Ради України, в якому викласти пропозиції від аграріїв Бершадщини щодо подальшого розвитку аграрного сектору.