УАРОР не підтримує Законопроєкт, що обмежує районні та обласні ради в управлінні об'єктами спільної власності

Птн, 22/05/2020 - 09:00

Українська асоціація районних та обласних рад не підтримує Законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення додержання державних гарантій місцевого самоврядування та захисту його економічних основ.

Про це йдеться у листі УАРОР на Голову Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

Так, у листі зазначається, що запропонований проєкт нормативно-правового акта обмежує право районних та обласних рад здійснювати свої повноваження з управління об’єктами спільної власності територіальних громад. Водночас документ може погіршити умови функціонування комунальних підприємств, які знаходяться у сфері управління районних та обласних рад.

Крім того, у разі ухвалення Законопроєкту, він значно викривить модель функціонування місцевого самоврядування, що суперечитиме, зокрема, положення Європейської хартії місцевого самоврядування.

20 травня має відбулося засідання Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Одним з питань порядку денного — розгляд зазначеного Законопроєкту.