УСПІХИ ТА ДОСЯГНЕННЯ ДП «БЕРШАДСЬКИЙ ЛІСГОСП» У 2018 ТА ЗАВДАННЯ НА 2019 РІК

Суб, 29/12/2018 - 13:30

Добігають останні дні 2018 року. Для лісівників ДП «Бершадський лісгосп», для кожного мешканця Бершадщини цей рік був по-своєму особливим: наповнений труднощами та перемогами, випробуваннями та досягненнями. Усі, поставлені на 2018 рік, завдання лісівники виконали. Головне із них – вирощення високопродуктивних лісів.

На землях держлісфонду було відновлено 83 га лісу та створено 10 га захисних насаджень. На 2019 рік заплановано посадити 96 га. Всього проведено доглядів за лісовими культурами при лісовідновленні на площі 1454 га, доглянуто 275 га захисних насаджень. Підготовлено грунт під посадку лісу на 2019 рік на площі 46 га. Заготовлено 9245 кг лісового насіння.

В цьому році ДП «Бершадський лісгосп» успішно пройшло аудит та підтвердило сертифікат Лісової опікунської ради (FSC® ). Це свідчить, що ведення лісового господарства на підприємстві ефективне, прозоре, таке, що відповідає європейським нормам.

Бершадські лісівники приймали у себе виїзну колегію Вінницького ОУЛМГ. Колеги з області переконалися, що у Бершадському держлісгоспі успішно використовують сучасні науково - обгрунтовані методи та технології вирощення високопродуктивних стійких до змін клімату лісів майбутнього.

Для створення нових державних лісів та догляду за ними колектив заробляє відповідні кошти. За 11 місяців 2018 р. обсяг загальної реалізації склав 65,8 млн. грн. проти 53,61 млн. грн. за відповідний період минулого року. На одного штатного працівника реалізовано продукції на суму 498 485 грн. (проти 415 581грн. за відповідний період минулого року). На ведення лісового господарства спрямовано за 11 місяців 2018 р. 53,7 млн. грн. власних коштів. Жодної копійки від держави на утримання державної лісової охорони, ведення лісового господарства підприємство не отримало. При цьому, добре спрацювавши, отримано 4,9 млн. грн. прибутку, який було використано на розвиток підприємства.

Підприємство є бюджетоутворюючим у районах зони діяльності. За 11 місяців цього року від ДП «Бершадський лісгосп» до Зведеного бюджету надійшло 26,102 млн. грн. До місцевих бюджетів перераховано 6,06 млн. грн., у тому числі 2,035 млн. грн. рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів. Крім того, за 11 місяців цього року лісівники сплатили 6,047 млн. грн. єдиного соціального внеску. На зміцнення обороноздатності держави у 2018 році Бершадським держлісгоспом перераховано 428 тис. грн. військового збору.

Також підприємство дбає, щоб теплими були лікарні та школи. Всі заклади соціальної сфери забезпечені дровами. Першочергово забезпечуються дровами пільгові категорії населення: учасники бойових дій, багатодітні сім’ї, люди з обмеженими можливостями та інші.

Рік, що минає, був багатий на славні еколого-просвітницькі заходи. Бершадські лісівники взяли активну участь у еко-етнофестивалі «Skyline» у Бершаді. У рамках заходу разом із вихованцями учнівських лісництв «Юні друзі лісу» Сумівської ЗОШ та «Зелений світ» Флоринської ЗОШ продемонстрували зразок успішної учнівсько-лісівничої співпраці.

Яскравим було проведення першого обласного лісівничо-просвітницького фестивалю «Пізнай ліс» у Вінниці. Лісгоспи та учнівські лісництва Вінниччини, серед яких і ДП «Бершадський лісгосп» та сумівські юні лісівники познайомили глядачів із щоденним життям Подільського лісу, благородною працею лісівників.

Радіємо та гордимося успіхами вихованців учнівських лісництв. Сумівські «Юні друзі лісу» гідно представили Вінниччину на Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв та здобули перше місце у захисті науково-дослідницької роботи. Відмінні результати у юних лісівників Сумівської та Флоринської шкіл  на обласному зльоті.

Нині налагоджується співпраця з Ободівською ЗОШ І-ІІІ ступенів, на базі якої також діятиме учнівське лісництво. Окрім профорієнтаційної роботи, яка проводиться зі школярами, лісівники прищеплюють дітям любов, дбайливе ставлення до лісу та його мешканців, сприяють вихованню екологічної свідомості.

У 2018 році працівники держлісгоспу облаштували лісівничі еколого-просвітницькі пункти: «Ободівські сосни» у Ободівському лісництві та «Устянська дача» у Бершадському лісництві. Тут проводяться екскурсії для школярів, лісівники розповідають, що ліс не росте сам по собі – це важка щоденна праця людей, які садять, доглядають, охороняють його.

Протягом року про всі події, відкриття та досягнення колективу розміщено інформації на сторінках офіційного сайту та інших ЗМІ.