В мисливських угіддях Вінниччини рахують диких тварин

Втр, 14/01/2020 - 09:45

Держлісгоспи Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства значну увагу приділяють збереженню мисливської фауни, створенню кращих умов існування лісових мешканців. Завдяки наполегливій праці лісівників на Вінниччині щороку збільшується чисельність мисливських тварин.
    У мисливських угіддях державних підприємств Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства та інших користувачів мисливських угідь Вінниччини вже розпочався облік чисельності диких парнокопитних та хутрових мисливських тварин.
    Веденням мисливського господарства на Вінниччині займається 47 юридичних осіб. Загальна площа мисливських угідь Вінницької області - 2 млн. 131 тис. га. З них 257,1 тис. га (12,3%) віддано в користування держлісгоспам Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства, 1 млн. 717 тис. га (83,4%) - обласному осередку УТМР, 83 тис. га (4,1%) - "Вінноблагроліс", 15,5 тис. га (0,8%) - військовому товариству мисливців і рибалок, 64,1 тис. га (3%) - іншим користувачам.
    Отримані під час проведення обліків результати допомагають забезпечити об’єктивний контроль за використанням та відтворенням мисливських тварин в мисливських угіддях. На основі результатів обліку готуються ліміти використання (відстрілу, відлову) диких парнокопитних та хутрових звірів у мисливському сезоні 2020-2021 років.
    Облік мисливських тварин проводиться лише в присутності державних районних мисливствознавців, представників Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства та Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької ОДА.
    За даними обліку диких тварин на початок 2019 року в мисливських угіддях ДП «Бершадський лісгосп» нараховувалося 52 голови кабана, 554 - козулі, 309 зайців, 57 лисиць, 40 куниць, 62 борсука та 17 вовків. У вольєрах для напіввільного утримання диких тварин на площі 68,4 га проживають муфлони (5 голів), олені плямисті (8 голів), олені благородні (3 голови), лані (8 голів) та дикі кабани (11 голів).
    Державна лісова охорона ДП «Бершадський лісгосп» спільно із представниками правоохоронних органів регулярно патрулює ліси. За рік було проведено 75 охоронних рейдів, під час яких виявлено 21 правопорушник правил полювання, стягнено штрафів на суму 2176 грн. та  знято 30 браконьєрських петель.
    Важливою для забезпечення якісних показників чисельності та різноманітності лісових мешканців є підгодівля тварин у зимову пору. Для цього на території мисливського фонду ДП «Бершадський лісгосп» облаштовано підгодівельні майданчики. Також завчасно підготували  для зимової підгодівлі 12 тис. шт. гіллячкового корму, 9 т сіна, 27 т вівса, 21,5 т кукурудзи, 13,4 т коренеплодів та  сіль.