В НАДУ, за участі представників УАРОР, обговорили стан та перспективи децентралізації

Срд, 11/12/2019 - 16:00

Вчора, 10 грудня, в рамках круглого столу «Розвиток місцевого самоврядування: виклики та можливості» обговорили стан та перспективи децентралізації. Захід відбувся в Національній академії державного управління при Президентові України, зокрема, за участі представників Асоціації.

Відкриваючи круглий стіл, директор Інституту публічного управління та адміністрування Ія Дегтярьова відзначила, що місцеве самоврядування сьогодні є важливим інститутом демократичного суспільства.

У свою чергу, Голова Секретаріату Української асоціації районних та обласних рад, свій виступ присвятив питанню трансформації субрегіональної ланки управління в сучасних умовах. В процесах децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування важливою складовою є підготовка кадрів, які зможуть ефективно працювати в сучасних умовах, підкресливши роль Національної академії.

Народний депутат України 8-го скликання Олена Бойко проаналізувала законодавче забезпечення виборчого процесу в умовах децентралізації, акцентуючи увагу на необхідності вдосконалення чинного законодавства щодо місцевих виборів.

В контексті трансформації функцій районних рад на сучасному етапі децентралізації, голова Ніжинської районної ради Олег Бузун окреслив особливості субрегіонального реформування на прикладі Ніжинського району.