В райдержадміністрації розглянуто питання щодо нарахування і виплат субсидій

Втр, 10/09/2019 - 17:00

9 вересня, під час оперативної  наради під керівництвом першого заступника  голови райдержадміністрації Володимира Ольшевського, за участі заступника голови районної ради Сергія Пересунька, обговорено питання щодо нарахування і виплати населенню субсидій, зміни в законодавстві, та запровадження нових правил призначення субсидій.

Заступник  начальника управління соціальної та молодіжної політики Валентин Кушпела інформував  присутніх про роботу управління з призначення субсидій населенню району.   З метою  соціального захисту найбільш вразливих верств населення, урядом прийнято постанову  № 848 від 21.10.1995 р. « Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу , твердого та рідкого пічного побутового палива», якою передбачено заходи підтримки соціально-незахищеної категорії населення.

Станом на 01 вересня 2019 року  до  управління соціальної та молодіжної політики звернулось для отримання субсидії   6410 жителів району, з них  4810 на скраплений газ та тверде паливо,1600 – житлово-комунальні послуги. З низ призначено субсидію 5833 громадянам ( 91%), з них 4263- скраплений газ та тверде паливо, 1570-   житлово - комунальні послуги. За вказаний період  виплачено субсидії на суму 23,6 млн. грн, заборгованості по виплаті немає.

Значна частина справ ( 2740) було перераховано в автоматичному режимі без додаткових звернень, крім  звернень на отримання  субсидії на тверде палива і скраплений газ а також родини, в яких пройшли зміни в складі сім’ї, в яких є непрацюючі особи працездатного віку і в яких відсутні доходи, або менше мінімальної заробітної плати.

Поряд з тим соціальними інспекторами проводяться  перевірка декларацій щодо дотримання вимог чинного законодавства заявниками при оформленні справ на отримання субсидії.

Шляхом співставлення  даних поданих декларацій і реєстру рухомого і нерухомого майна  виявлено випадки  відсутності відомостей про транспортні засоби, які перебувають у власності чи володінні членів домогосподарства, з дати випуску яких минуло менше 5 років. Також виявлено ряд  випадків коли одержувачі субсидії ,   не повідомили  про обставини, які  вплинули  на отримання житлової субсидії, насамперед це зміна в складі зареєстрованих осіб..

Таким чином, керуючись пунктом 22 вищевказаної постанови, надання субсидії припиняється, якщо громадянин не повідомив  структурний підрозділ з питань соціального захисту населення про обставини, які викладено вище, протягом 30 календарних днів з дня їх виникнення.

В такому випадку громадяни мають право подати нову заяву про призначення субсидії на  опалювальний період,  ці заяви будуть розглядатись на засіданні комісії з питань призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям,надання населенню житлових субсидій та пільг в кожному конкретному випадку будуть  приймати відповідні рішення. Адже є численні випадки  коли в деклараціях не вписано транспортний засіб причіп, а іноді  пенсіонери майже 80 віку не відображають покупку автомашин до 5 років.

Так  78-ми  річна жінка у 2018 році придбала 2 автомашини: Тойота  Корола 2016 року випуску та Тойоту  Камрі 2017 р.

Крім того громадяни, які використали кошти не за призначеням  будуть  змушені спершу погасити чи реструктуризувати  заборгованість , після цього їм буде призначена субсидія у безготівковій формі.

В парламенті зареєстрований  законопроект № 1231 « Про верифікацію і моніторинг державних виплат», яким передбачено  з метою визначення нужденності громадян збирати  виписки із банківських рахунків і перелік  майна. І виявлені при цьому неправомірно отримані виплати прийдеться повернути в бюджет.

З 01.02.2019 виплата субсидія на оплату житлово – комунальних послуг здійснюється за рахунок коштів Мінсоцполітики. Виплата коштів пенсіонерам проводилась через Пенсійний фонд, іншим категоріям субсидіантів субсидія в грошовій формі виплачувалась через АТ « Ощадбанк». Враховуючи звернення громадян , які не мають рахунків в « Ощадбанку»  уряд  дозволив обирати самостійно банк, у якому отримувати субсидію.

З 01.10.2019 постановою КМУ від 14.08.2019 № 807 « Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено зміна порядку виплати житлових субсидій:  управління соціального захисту визнано головними розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня; виплата житлових субсидій буде здійснюватись за рахунок коштів Мінсоцполітики.

До відома присутніх,  з 1 жовтня змінюється механізм надання пільг населенню на житлово-комунальні послуги , відтепер  кошти  будуть перераховуватись  в АТ « Ощадбанк» на особисті рахунки  отримувачів  пільг.