В Усті відзначили ювілей школи

Птн, 08/11/2019 - 11:00

07 листопада 2019 року  в Устянській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. відбулися святкові заходи з нагоди 40-річного ювілею школи. Голова районної ради Михайло Бурлака взяв участь в урочистостях, на яких зустрілися багато різних поколінь директорів, учителів, учнів школи.

Вітаючи присутніх із чудовою ювілейною датою, голова районної ради Михайло Бурлака відзначив важливість та значимість функціонування школи, де  зберігаються і примножуються традиції багатьох поколінь, де засівають ниву добром і любов’ю, де виховують майбутнє нашої держави.  Зі стін Устянської школи вийшли тисячі талановитих випускників, які, стали добрими, духовно багатими людьми та понесли у світ, посіяні тут зерна любові до всього рідного. І нехай в кожного з них своя доля, своя професія та пригортає і об’єднує їх рідна школа.  За сумлінну працю, відданість обраній справі, знання, які надають молодому поколінню  та з нагоди ювілею Михайло Григорович  вручив Подяку та вітальний лист колективу від Бершадської райдержадміністрації та районної ради, з побажаннями  школі - подальшого розквіту, учням – успіхів у навчанні та творчого розвитку, педагогам – здібних вихованців і професійного натхнення.

Відзначаючи ювілей, згадали, що перші освітянські заклади в Усті були вже у  90 – ті роки ХVІІІ століття.   У 1861 році була відкрита церковно-приходська школа з однокласним навчанням, яка розміщувалась у сільській хаті біля церкви, навчалися тут лише хлопчики. Згодом в Усті була  міністерська школа з однорічним навчанням в двоповерховому панському будинку.

У 1875 році будівництво одноповерхового будинку школи. У 1896 році відкрита школа грамоти для дівчат.  З 1917 року у селі працювали дві школи: чотирирічна біля церкви і семирічна – в парку колишнього маєтку панів Лісовських, Нікольських.

У 1936-1937 навчальному році школа була перетворена на середню школу з 10-річним навчанням. Після війни зростала чисельність дітей і чотирирічна школа в селі перетворена у семирічну, а ще через рік – у восьмирічну.

Директорами Устянської середньої школи працювали Роговський Євлампій Дмитрович, Гатенюк Яків Григорович, Палагній Іван Опанасович, Гульченко Валентин Миколайович, Ольшевський Антін Борисович, Нетребчук Володимир Якович, Максимчук Віктор Давидович.

У 1979 році на кошти тодішнього колгоспу (керівник Палій Василь Васильович) збудоване нинішнє приміщення Устянської загальноосвітньої школи. В ній  запроваджена кабінетна система навчання дітей. Директором школи довгий час працював Оніщенко Віктор Васильович, потім Бернацька Олена Павлівна, Гончарук Тетяна Дмитрівна. Нині школу очолює Кустрич Іван Миколайович.

Устянська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. це сучасний заклад середньої освіти, де навчається  240 учнів та працює   26  педагогів. Навчаються учні із трьох сіл, 105 учнів підвозиться шкільним автобусом.

Колектив працює творчо, з ентузіазмом. Завдяки толерантним та шанобливим  відносинам між педагогами, учнями, батьками й громадою, школа організувала навколо себе творчих, успішних працівників. Тут проводять не лише уроки, а інтерактивні конкурси, зустрічі, екскурсії, творчі проекти, учнівське самоврядування, вечори відпочинку та тематичні свята є невід’ємною частинкою шкільного  життя. Тут панує дух юності, романтики, оптимізму й надії. Скільки прекрасних справ на рахунку випускників школи, які працюють лікарями й вчителями, юристами й журналістами, бухгалтерами й вихователями, продавцями й перукарями, будівельниками, водіями. Вони захищають нашу Вітчизну, оберігають рідні домівки. І кожним своїм випускником педагоги Устянської школи пишаються та радіють успіхам.