Відбулась двадцять сьома сесія районної ради сьомого скликання

Срд, 10/04/2019 - 15:45

    9 квітня, згідно з планом роботи, під керівництвом голови районної ради Михайла Бурлаки відбулось засідання президії, на якому він ознайомив присутніх з порядком денним 27-ї сесії сьомого скликання.
    Президією було детально розглянуто, внесено відповідні зміни та погоджено 19  питань  порядку денного сесії.
    Цього ж дня в  залі РДЮСШ «Ровесник» відбулась двадцять сьома сесія районної ради сьомого скликання.
     Перед  початком пленарної частини  учасники сесійного засідання хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих воїнів та цивільних громадян, які   відстоювали цілісність та незалежність нашої держави.
    Також на початку роботи сесійного засідання керівники району привітали з присвоєнням звання «Майстра спорту України» з боротьби сумо та вручили Почесну грамоту райдержадміністрації та районної ради тренеру – викладачу Бершадської РДЮСШ «Ровесник» Коваленку Олександру Сергійовичу.
  Після оголошення головуючим на сесії про надання депутатам можливості виступити з письмовими зверненнями, особистими заявами і довідками, до депутатського корпусу звернувся Олександр Кавун  – голова постійної комісії з питань агропромислового комплексу, реформування земельних відносин, охорони навколишнього середовища та благоустрою населених пунктів. Олександр Федорович запропонував підготувати та винести на розгляд наступної сесії питання охорони грунтів за кількісними та якісними показниками.
   Прийнявши порядок денний сесії за основу, депутатський корпус не підтримав пропозицію депутата Людмили Крук про включення до порядку денного питання «Про внесення змін до рішення 5 сесії районної ради 7 скликання від 24.06.2016 «Про створення Фонду депутата районної ради 7 скликання та Порядок його використання».
    З першого питання депутати заслухали  інформацію керівника Бершадської місцевої прокуратури Володимира Гирби про стан законності в районі та результати діяльності місцевої прокуратури за 2018 рік. Володимир Михайлович навів статистичні дані по різних напрямках діяльності прокуратури. З його слів, рівень злочинності протягом звітного року на території Бершадського, Чечельницького, Піщанського, Крижопільського, Тростянецького, Теплицького районів та м. Ладижин знизився, вчинено 1349 злочинів, що на 222 злочини або 14,1 % менше, ніж за 2017 рік. Спостерігається тенденція до зменшення особливо тяжких, тяжких, середньої тяжкості злочинів, умисних вбивств, крадіжок, шахрайств, незаконних заволодінь транспортними засобами.
    Ще кілька цифр зі звіту керівника Бершадської місцевої прокуратури: цього року вирішено 419 письмових звернень, також прокуратурою опубліковано 110 матеріалів в друкованих, електронних ЗМІ, надано 71 інформацію в органи влади.
    Після завершення інформації депутати задавали доповідачу питання, після чого прийняли рішення взяти інформацію до відома.
    Наступним питанням згідно порядку денного депутати заслухали начальника Бершадського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області, полковника поліції В’ячеслава Лялюцького. В’ячеслав Миколайович довів до відома присутніх інформацію про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку на території Бершадського району та результати діяльності Бершадського відділу поліції за 2018 рік.

    Зокрема, доповідач розкрив загальну характеристику злочинності в районі, проаналізував результати оперативно-службової діяльності Бершадського відділу поліції в розрізі кримінальних правопорушень. Також В’ячеслав Лялюцький розповів про заходи з профілактичної діяльності та прозвітував по коштах, виділених та освоєних відділом в рамках правоохоронних програм району за 2018 рік.
    По завершенню доповіді депутати мали змогу поспілкуватись з начальником відділу поліції в режимі «запитання – відповідь», після чого прийняли рішення відповідно до проекту.

    З метою розв’язання найважливіших проблем розвитку району та окремих галузей економіки, забезпечення ефективного використання фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, депутатами прийнято Прораму забезпечення заходів  оборонної роботи в Бершадському районі на 2019-2023 роки та Програму розвитку архівної справи. Також на сесійному засіданні внесено ряд змін до районних програм, а саме: Програми розвитку територіальних громад Бершадського району,  Програми розвитку фізичної культури і спорту та Програми військово – патріотичного виховання, підготовки молоді до військової служби, рекламування та пропагування військової служби за контрактом у Збройних Силах України на 2017 -2020 роки.
    Метою прийняття даного проекту рішення є придбання металопластикових вікон, АРМ та оргтехніки для військового комісаріату, що дозволить створити належні умови для призовників та працівників Бершадського районного військового комісаріату.
    Депутатський корпус підтримав  пропозицію депутата Анатолія Козоріза стосовно  виділення коштів з районного бюджету на реалізацію заходів Програми та здійснити заміну всіх вікон уже в цьому році.

   З метою забезпечення рівного доступу осіб, у тому числі з особливими освітніми потребами, до якісної освіти, впровадження допрофільної підготовки та профільного навчання, поглибленого вивчення окремих предметів, а також з метою концентрації та ефективного використання наявних ресурсів депутати підтримали проект рішення «Про створення Бершадського освітнього округу» та затвердили Положення про порядок проведення конкурсу на визначення опорних навчальних закладів загальної середньої освіти у Бершадському районі.
    Одноголосно було прийнято ряд рішень стосовно функціонування об’єктів спільної власності територіальних громад району, про участь у 16-му обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, про погодження оголошення ландшафтного заказника місцевого значення «Костоління» та затверджено проміжний ліквідаційний баланс КП «Бершадське районне архітектурне бюро».
    Отримавши змістовну інформацію начальника фінансового управління райдержадміністрації Людмили Мазур щодо проекту рішення змін до районного бюджету на 2019 рік, депутати підтримали його з відповідними доповненнями.
    Згідно до чинного законодавства усі результати поіменного голосування депутатів розміщені на офіційному веб-сайті районної ради.