Відбулось засідання постійної комісії з питань освіти, культури, роботи з молоддю та духовного відродження.

Втр, 11/06/2019 - 16:00

     11 червня 2019 року в залі засідань районної ради, під головуванням Миколи Мазуренка, за участю депутатів Тетяни Гончарук, Олександра Оперчука, Світлани Перевертнюк відбулось засідання постійної комісії  з питань освіти, культури, роботи з молоддю та духовного відродження.
    Окрім членів комісії, у засіданні взяли участь: голова районної ради Михайло Бурлака та його заступник Сергій Пересунько, голова районної державної адміністрації Іван Стефанцов,    Оксана Тартачна – начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації, Надія Герасимчук – начальник відділу культури та туризму РДА, Людмила Мазур – начальник фінансового управління РДА, Віктор Олійник – начальник юридичного відділу виконавчого апарату районної ради, Людмила Матвієнко – начальник організаційного відділу виконавчого апарату районної ради та Кидрасівський сільський голова Валерій Беник.

      На порядок денний було внесено три питання, які відносяться до галузі культури, з яких інформувала начальник  відділу культури та туризму РДА Надія Герасимчук, а саме:

1.Про внесення змін та доповнень до рішення 4 сесії  районної ради 7 скликання від 19.04.2016 «Про районну програму розвитку культури та духовного відродження на період до 2020 року»;
2. Про забезпечення розвитку галузі культури та хід виконання районних програм у Бершадському районі;
3. Про внесення змін до рішення 15 сесії районної ради 7 скликання від 22.12.2017 «Про районну програму  організації та проведення культурологічних заходів на 2018-2019 роки»;

       По першому питанню Надія Миколаївна доповіла членам постійної комісії, що необхідністю прийняття даного проекту є проведення на високому рівні еко-музичного фестивалю «Skyline», покращення матеріально-технічної бази та створення належних умов для забезпечення діяльності закладів культури і мистецтв,  забезпечення пріоритетного розвитку туризму, в тому числі в сфері сільського зеленого туризму.
     По другому питанню порядку денного Надія Герасимчук зазначила, що нещодавно працівники культури району підвели підсумки роботи за 2018 рік та визначили першочергові завдання на наступний.
    Пріоритетні завдання галузі культури Бершадщини сформовано відповідно до Закону України «Про культуру», законодавчих та нормативно – правових актів, що координують діяльність органів місцевої влади  питань реалізації державної політики у сфері культури та виконання районних галузевих програм : «Районна програма розвитку культури та духовного відродження на період до 2020 року», «Районна програма організації та проведення культурологічних заходів на 2018 – 2019 роки».
      Мережа закладів культури району, які входять до системи Міністерства культури України становить 87 одиниць.            
       Діяльність галузі забезпечують 230 працівників, із них 188 спеціалісти, що забезпечують культурно – освітню діяльність, 59 % з яких працюють у сільських закладах культури.
       На утримання галузі у 2018 році було використано 19 млн. 065.5 тис. грн., що на 17 % більше ніж у попередній рік. Середня заробітна плата збільшилася у порівняні з 2017 роком на 20.4 %.
      Послідовно здійснюється робота із розвитку позабюджетних надходжень у вигляді коштів від надання платних послуг населенню, оренди пустуючих приміщень, за рахунок чого у звітному періоді отримано 513.3 тис грн. Завдяки раціональному використанню коштів вдалося забезпечити  зростання показників щодо поліпшення матеріально-технічної бази закладів культури району. Загальна сума витрат на зміцнення матеріально-технічної бази склала  5 млн. 372.6 тис. грн.
      По внесених змінах до районної програми організації та проведення культурологічних заходів на 2018-2019 роки» Надія Миколаївна Герасимчук             пояснила, що прийняття рішення обґрунтовується необхідністю відзначення загальнодержавних, професійних свят, ювілейних та пам’ятних дат, інших культурологічних заходів.

     Також члени постійної комісії розглянули клопотання Кидрасівської сільської ради щодо недоцільності внесення питання «Про реорганізацію Кидрасівської ЗОШ І-ІІ ступеня у Кидрасівську ЗОШ І ступеня» на розгляд чергової сесії районної ради.
     Присутній на засіданні постійної комісії Кидрасівський сільський голова Валерій Беник ознайомив присутніх з текстом даного клопотання та звернувся до депутатів районної ради з проханням не включати його до порядку денного чергової сесії районної ради.

     Висловлювались по питанню реорганізації Кидасівської школи голова райдержадміністрації Іван Стефанцов та  начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту Оксана Тартачна.
     Як зазначила Оксана Михайлівна, підставою для реорганізації шкіл є Закон України «Про загальну середню освіту», а також наступні фактори:

- зменшення кількості учнів загалом та на перспективу;
- створення умов рівного доступу до якісної освіти для усіх учнів району;
- висновки державного фінансового аудиту виконання місцевих бюджетів Бершадського району;
- приведення мережі навчальних закладів до фінансових можливостей району.

        Освітній процес для 29 учнів Кидрасівської ЗОШ І-ІІ ст. у 2018-2019 н.р. забезпечували 10 педагогів, в школі повністю відсутні 1, 3, 4, 5, 7, 8 класи.
   24 учні, що становить 83% у Кидрасівській школі навчаються індивідуально.

       Окрім того, що навчально-виховний процес забезпечують вчителі- «універсали», що викладають математику, історію, німецьку та географію, учні позбавлені здорової конкуренції у класі чисельністю до 5 учнів.
       Але основним питанням є питання якості освіти. Якість освіти  перевіряється такими факторами: олімпіади, ЗНО-ДПА, моніторинги. Протягом 2018-2019 н.р. відділом було проведено моніторинг якості знань учнів Кидрасівської ЗОШ І-ІІ ст. Результати – зовсім невтішні.

     Дискусійно вівся діалог між заступником голови районної ради Сергієм Пересунько та начальником відділу освіти Оксаною Тартачною. Сергій Васильович також звернув увагу на необхідності визначення пріоритетів перед розподілом бюджетних коштів району на навчальні заклади.
     Висновки юридичного відділу виконавчого апарату з даного питання озвучив його начальник Віктор Олійник, який вказав на недоліки викладення проекту рішення про реорганізацію Кидрасівської школи, так як він суперечить певним юридичним нормам законодавства, а саме:
1.відсутнє належне обґрунтування необхідності реорганізації (пониження ступеню) в пояснюючій записці до проекту рішення;
2.проведення обговорення в територіальній громаді та затвердження на сесії сільської ради;
3.спосіб досягнення цілі (реорганізація не є зміною ступеня чи типу школи.
     Його позицію підтримав і державний реєстратор Бершадської РДА Сергій Лєщенко.
     Тому в результаті обговорень даний проект рішення відправлено на доопрацювання.