Відбувся мітинг пам'яті з нагоди 75 - річниці визволення Бершадщини від нацистських окупантів

Чтв, 14/03/2019 - 14:15

14 березня 2019 року у Бершаді відбувся мітинг «Слава визволителям Вітчизни», приурочений 75 – й річниці визволення Бершадського району від нацистських загарбників, в якому взяли участь голова райдержадміністрації Іван Стефанцов, голова районної ради Михайло Бурлака, заступник міського голови Віталій Синявський, представники трудових колективів та громадських організацій.

В березні 1944 року в результаті Умансько –Ботошанської операції війська Другого Українського фронту, 52 – ї армії, 4 – ї гвардійської, 27- ї , 2 – ї та 5 – ї танкової армії, долаючи шалений опір ворога, розпочали стрімкий наступ на правому березі річки Південний Буг.Через весняне бездоріжжя, розлиття річок, у в’язких чорноземах застрягали навіть танки, не кажучи вже про автомобілі та кінні тягачі. Та не було такої сили, яка б змогла зупинити наших визволителів. 11 березня 1944 року були визволені Тернівка, Березівка, Серединка, Серебрія, 14 березня визволено від м. Бершадь , а 15 березня усі населенні пункти району. На Бершадщину прийшов довгожданний мир.

Згадуючи героїзм та самовідданність учасників Другої світової війни народний аматорський хоровий колектив міської організації ветеранів праці виконав пісню «Фронтові побратими». До учасників зібрання звернувся голова районної організації ветеранів війни та праці, заслужений ветеран України Володимир Крамар.

Сьогодні в Україні 14 березня знаковий день для України, саме цього дня у 2014 році, перші 500 бійців-добровольців із Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону. Із 2017 року за рішенням Верховної Ради України 14 березня ми вшановуємо мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України

Світлу пам’ять загиблих у роки Другої Світової війни та бойових дій на Сході України учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти полеглим у роки Другої Світової війни, Герою України Юрію Коваленку, землякам загиблим на Сході України та учасникам війни в Афганістані.

Минатимуть роки та в памяті назавжди залишиться подвиг солдата-захисника, який віддав своє життя за мирне і щасливе майбутнє України.