Відкрито районний музей Гідності та Свободи

Втр, 20/02/2018 - 16:15

     20 лютого 2018 року у День Героїв Небесної Сотні у Бершадській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 відкрито  районний музей Гідності та Свободи.  В урочистих заходах взяли участь голова Бершадської районної державної адміністрації Іван Стефанцов, заступник голови районної ради Сергій Пересунько, заступник міського голови Віталій Синявський, начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту Оксана Тартачна, громадськість міста, педагогічний та учнівський колектив. Серед найпочесніших гостей матері загиблих на сході України земляків - випускників школи, Олена  Коваленко- мати Героя України Юрія Коваленка та Галина Дремлюх – мати Вячеслава Дремлюха.
      Після традиційного перерізування стрічки, учні школи провели першу екскурсію по музею, щиро, натхненно  розповідали юні історики про героїчне минуле і сучасне України. Щоб кожен з присутніх міг торкнутися пам’яттю до тих, хто вже ніколи не повернеться додому, тих хто навічно пішов   від нас заради торжества справедливості.
     Відкритий музей Гідності та Свободи - це місце  пам’яті Героїв Небесної сотні, загиблих на сході України, усіх борців, які в різні часи боролись за вільну Україну. Прищеплювати любов до Батьківщини, виховувати патріотичну свідомість, розвивати бажання стати гідними громадянами України  і вічно пам’ятати про цих мужніх людей, які не боялись померти за Україну, пам’ятати і розповідати  про них тепер будуть щодень для відвідувачів музею..
      Найкращі слова адресовані  батькам, які виростили справжніх патріотів, ініціаторам, меценатам, історикам, директору школи Тетяні  Гончарук, педагогам та учням школи, усім хто долучився до створення музею глибока вдячність. Цвіту нашого народу, його славним синам і донькам, які у розквіті сил віддали свою молодість, і, найдорожче, життя – присвячується кожна світлина, кожен експонат, кожне слово у цьому музеї.
    Відкриття музею Гідності та Свободи сприятиме формуванню духовних цінностей українського патріота, національної свідомості, поглибленню знань з історії Української держави, рідної землі, родини, вихованню гордості за минуле і сучасне України, набуттю молоддю соціального досвіду на прикладах життя і подвигу випускників школи – Героя України підполковника Юрія Коваленка та кавалера ордена «За мужність» III ступеня В’ячеслава Дремлюха.
      Довідково :  Здобувши перемогу у чотирнадцятому обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Бершадська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3, реалізувала проект «Історико-патріотичний музей Гідності та Свободи», який був  розроблений на виконання Національної програми виховання дітей та учнівської молоді в Україні, Постанови Верховної Ради України від 12 травня 2015 року №2394 «Про вшанування героїв АТО та вдосконалення національно-патріотичного виховання дітей та молоді», Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року (нова редакція), Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 року № 641.
      Бюджет проекту становить 180 000 грн.: фінансування  з боку місцевого бюджету - 54 тис. грн, фінансування з фонду конкурсу (обласного бюджету) - 56 тис. грн, фінансування з боку організацій-партнерів - 70 тис. грн