Візит Народного депутата Миколи Кучера на Бершадщину

Пон, 26/02/2018 - 13:15

Народний депутат України Микола Кучер побував із робочим візитом на Бершадщину. В ході візиту  Микола Іванович зустрівся з керівництвом району: головою райдержадміністрації Іваном Стефанцовим , головою районної ради Михайлом Бурлакою . Під час розмови обговорили  суспільно-політичну та соціально-економічну ситуацію в районі та намітили ряд справ, які сприятимуть соціально-економічному розвитку району. Обговорювали питання активізації грантової діяльності , втілення в життя медичної та освітньої реформ. Побували у Бершадській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №3 , де привітали із спортивною перемогою у Регіональній волейбольній лізі бершадчан. Директор  школи Тетяна Гончарук ознайомила з головними здобутками, планами та проблемами освітнього закладу. Відвідали нещодавно відкритий історико-патріотичний музей Гідності та Свободи, ознайомились із роботою шкільної їдальні, обговорили питання проведення ремонтних робіт для покращення умов перебування у школі.
         Цього дня    Микола Кучер разом із керівниками району відвідали Михайлівську амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Головний лікар КУ "Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" Іван Пікула поінформував гостей про діяльність амбулаторії, головні плани, проблеми, стан підготовки до впровадження медичної реформи. Після огляду приміщень закладу охорони здоров'я обговорено  питання практичної реалізації Закону України про сільську медицину, який має за мету підвищення доступності та якості медичного обслуговування на рівні первинної медичної допомоги в сільській місцевості, здійснення фахового консультування лікарем за місцем проживання людини з допомогою засобів телемедицини. А ще передбачає укомплектування сільських закладів охорони здоров'я необхідним обладнанням і лікарськими засобами для надання первинної медичної допомоги, а також створення належної інфраструктури на селі.
    Сільська амбулаторія розглядається, як місце базування лікаря. Для її успішного функціонування необхідне залучення лікарів для роботи в селах та створення відповідних умов для їх роботи. Для цього пропонується: запровадити нову систему забезпечення лікаря необхідними життєвими умовами: підвищенням заробітної плати, житлом на базі сучасної амбулаторії, автомобілем  також необхідне проведення модернізації амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів. Як відзначив Микола Іванович:  у таких амбулаторіях, як у с.Михайлівка  є всі можливості для проведення сучасної модернізації  та розбудови, адже тут є добротне приміщення, є можливості для  виділення житла сімейному лікарю, є спеціалісти, але ще дуже важливо щоб було якісне покриття інтернет-мережі та  відповідний стан автомобільних доріг.
    За словами Народного депутата  Миколи Кучера треба наполегливо працювати над написанням грантових проектів, це дасть можливість залучати додаткові кошти на  проведення ремонтів та покращення матеріально- технічного забезпечення сільських закладів охорони здоровя.  При успішній реалізації Закону лікар сільської амбулаторії  зможе самостійно надавати допомогу у 80% звернень, проводити координацію роботи фельдшерів та їх консультування при невідкладних станах, займатися профілактикою і реабілітацією, проводити контроль за виконанням лікарських призначень, об’єднати ФАПи в мережу, діяльність якої координуватиметься лікарем,  залучати ургентну телемедичну підтримку з обласного рівня.