ВОЛОНТЕР ПРОБАЦІЇ

Срд, 06/02/2019 - 09:00

    У період  наглядової пробації Закон  дозволяє залучити до здійснення  заходів нагляду за засудженими та проведенні з ними соціально – виховної роботи волонтерів пробації -  фізичних осіб, які досягли вісімнадцятирічного віку, уповноважені органом пробації на виконання окремих завдань, пов’язаних  із пробацією, на добровільній та безоплатній основі.
    Згідно проекту  нормативного акту, що повинен  регулювати волонтерську  діяльність у пробації, передбачається, що вона здійснюється за такими напрямками: 

-Здійснення наглядових заходів за місцем роботи та навчання засуджених.
-Проведення соціально – виховної роботи із засудженими.
-Складання та реалізація індивідуальних планів роботи  із засудженими.
-Надання консультативної, психологічної та інших видів допомоги засудженим.
-Надання допомоги у працевлаштуванні засуджених, залученні їх до навчання, виховних заходів та соціально корисної діяльності.
-Реалізація пробаційних  програм стосовно осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням.
-Здійснення заходів з підготовки осіб, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, до звільнення. Реалізація інших заходів  спрямованих на виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних кримінальних правопорушень.

     Залучення особи до волонтерства у пробації, здійснюється  органом пробації за письмовою заявою цієї особи після проходження співбесіди з працівником органу пробації та заповнення анкети волонтера пробації шляхом внесення до списку волонтерів пробації за рішенням керівника органу пробації.

     Завдання волонтеру пробації на здійснення волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією орган пробації визначає з урахуванням досвіду роботи, освіти, моральних, ділових якостей, висловлених пропозицій та побажань волонтерів пробації.
     Діяльність волонтерів пробації, пов’язана із здійсненням наглядових заходів, контролем за дотриманням засудженим обов’язків, визначених законом та покладених на них  судом, передбачає  можливість лише участі волонтерів у таких заходах.
     З волонтером пробації,  який сприяє у здійсненні нагляду за засудженими, органом пробації укладається договір  про провадження волонтерської діяльності, пов’язаної з пробацією.

 


Бершадський районний відділ
філії Державної установи « Центр пробації»
у Вінницькій області