Впровадження механізму монетизації субсидій та індексації пенсій є свідченням соціальної спрямованості державної політики

Птн, 15/03/2019 - 14:30

Голова Бершадської райдержадміністрації Іван Стефанцов та голова районної ради Михайло Бурлака здійснили візит у Бирлівську територіальну громаду. Мета візиту -  надання місцевим жителям докладних роз’яснень щодо впровадження механізмів монетизації субсидій,  щорічної індексації пенсій, правила сплати за спожиту електроенергію, змін у сфері надання медичних послуг для населення та інші.

Спілкуючись із сільським головою Аллою Саковською та мешканцями громади керівники району цікавились питаннями наповнення сільського бюджету, діяльністю закладів соціальної сфери.

Із роз’ясненнями новацій пенсійного забезпечення з березня 2019 року, мешканців громади інформувала  Олена Левицька – начальник відділу обслуговування громадян  Бершадського  об’єднаного управління пенсійного фонду України Вінницької області.  З 1 березня 2019 року запроваджується нова практика підтримки найменш захищених верств населення – автоматична індексація пенсій. За результатами індексації пенсії зростуть у понад восьми мільйонів пенсіонерів України, а на Бершадщині  – більш ніж у 17,5 тисяч.

Крім індексації кожен з пенсіонерів, якому нараховувалася пенсія у 2015 – 2017 роках,  отримає додатково у березні-квітні по 1205 гривень компенсації за попередні роки. Окрім цього, для зручності в отримані необхідної інформації щодо нарахування пенсії, кожен громадянин  має можливість зареєструватися на "Порталі електронних послуг" пенсійного фонду України.

Як працюватиме монетизація субсидій, порядок її виплати інформувала   начальника управління соціальної та молодіжної політики райдержадміністрації Людмила Гаврилишина. Першими готівкові  кошти для оплати комунальних рахунків за лютий отримали  пенсіонери, які одержують  пенсію з початку  березня. Інша категорія громадян зможе отримати свою монетизовану субсидію з 12 березня у будь-якому відділені Ощадбанку. Скасоване  таке поняття як обов'язковий платіж.  Тепер субсидіанти зобов’язані самостійно та вчасно розрахуватися за спожитий у лютому газ, електроенергію, воду та тепло. Залишок монетизованої субсидії можна використана на власний розсуд.

Підсумовуючи візит, керівники району зазначили, що Бирлівська громада має позитивні результати у вирішенні проблемних питань громади. Так у 2017 році за рахунок субвенції з державного бюджету У бирлівській загальноосвітній школі І-ІІ ст.. побудовано модульну котельню, придбано та підключено котел та систему опалення. Вартість 1269,9 тис.грн. Того ж року придбано комп’ютери на  41,2 тис.грн. Бирлівчани мають досвід успішної участі  в обласному конкурсі розвитку територіальних громад, торік реалізовано проект-переможець «Хто зберігає, той завжди має», завдяки чому встановлено 44 енергозберігаючих вікна на суму 251 тис. грн.

Тобто активність громади повертається додатковими фінансовими вливаннями у соціально-економічний розвиток села.  Працює громада, працює район, працює та розвивається держава.  І нинішнє впровадження механізму монетизації субсидій та індексації пенсій є свідченням соціальної спрямованості державної політики.