Всесвітній день вишиванки відзначатимуть 18 травня українці усіх континентів

Чтв, 18/05/2017 - 09:30

Третій четвер травня – Всесвітній день вишиванки – свято, яке має на меті зберегти народні традиції створення та носіння вишитого українського одягу. Організатори кажуть, що це проблема багатьох українців, бо мало хто знає історію і значення вишиванки, і чому її слід носити. За останні роки свято набуло масштабного рівня. В цей день в Україні та світі відбувається безліч подій. Люди одягають національний одяг та влаштовують святкування, танці, марші, конкурси.

Зараз – це вже не просто одяг, а символ української нескореності, свободи, солідарності з українцями іноземців, які цього дня також одягають вишиванки.

Ідея відзначати День вишиванки зародилася в 2006 році у студентів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Перші святкування відбувалися у вузьких колах українських навчальних закладів, та з роками виросли до неймовірних масштабів: тепер українці зі всіх континентів організовують заходи та приєднуються до акції «Одягни вишиванку».

Засновники Всесвітнього дня вишиванки, колишні студенти ЧНУ, які зараз є членами оргкомітету, та ініціативні групи закликають українців одягнути вишиванки в цей день – чи то на навчання, чи на роботу, чи просто на вулицю. Таким чином організатори намагаються зберігати українські традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, популяризувати їх серед молоді, а також ознайомлювати з ними іноземців.

Відділ організаційної роботи, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації