Втр, 06/11/2018 - 14:45

Виконання покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, призначене як основне покарання, а також як додаткове до основних покарань, покладається на уповноважені органи з питань пробації.

Підставою для виконання покарання у виді позбавлення права обіймати посади або займатися певною діяльністю є копія вироку (постанови, ухвали) суду, що набрав законної сили, закон України про амністію та акт помилування.

Засуджені до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю зобов’язані:

- виконувати судове рішення;

- надавати на вимогу уповноваженого органу з питань пробації документи пов’язані з виконанням даного покарання;

- повідомляти уповноважений орган з питань пробації про місце роботи і проживання чи їх зміну;

- з’являтися за викликом до уповноваженого органу з питань пробації.

Засудженому забороняється без погодження з уповноваженим органом з питань пробації виїжджати за межі України.

Органи які, мають право анулювати дозвіл на заняття певними видами діяльності, зобов’язані не пізніше трьох днів після одержання копії судового рішення анулювати дозвіл на заняття тим видом діяльності, яка заборонена засудженому, вилучити відповідний документ, який надає даній особі право займатися певним видом діяльності, і повідомити про виконання судового рішення уповноважений орган з питань пробації.

Власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган за місцем роботи засудженого зобов’язаний:

- Не пізніше трьох днів після одержання копії судового рішення звільнити засудженого з посади, яку він обіймає, або від того виду професійної діяльності, права на який його позбавлено;

- внести до трудової книжки засудженого запис про те, на якій підставі, на який строк і які посади він позбавлений права обіймати або яким видом професійної діяльності він позбавлений права займатися;

- та повідомити уповноважений орган з питань пробації про виконання судового рішення.

У разі невиконання власником підприємства, установи організації або уповноваженим ним органом судового рішення щодо особи, позбавленої права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю,   уповноважений орган з питань пробації повідомляє про можливі наслідки невиконання судового рішення, а у разі його подальшого невиконання надсилає матеріали до органу Національної поліції для відповідного реагування.

Стосовно особи, яка ухиляється від відбування покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, уповноважений орган з питань пробації надсилає матеріали до органів Національної поліції для відповідного реагування.

Бершадський районний відділ

філії Державної установи « Центр пробації»

у Вінницькій області