Виплата державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

Срд, 12/09/2018 - 11:30

   Виплата державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, передбачена Постановою Кабінету Міністрів №189 від 22.02.2006 року (із змінами).

 

   Тимчасова допомога призначається одному з батьків з ким проживає дитина у разі, коли:

 

- рішення суду про  стягнення  аліментів з одного з батьків не виконується  у  зв'язку  з  ухиленням  від  сплати  аліментів  або відсутністю  у  боржника коштів та іншого майна, на які за законом може  бути звернено стягнення;

- стосовно одного   з   батьків   здійснюється   кримінальне провадження  або  він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення   волі,   якого   визнано   в   установленому  порядку недієздатним,  а  також  перебуває на строковій військовій службі;

- місце проживання   (перебування)   одного   з   батьків не встановлено.

 

   Також тимчасова   допомога   не   призначається  на  дітей,  які перебувають під опікою чи піклуванням або  на  повному  державному  утриманні. Проте якщо дитина,  яка  перебуває у відповідній установі (закладі)  на повному державному утриманні,  під час літніх канікул перебуває вдома,  зазначена  допомога  призначається  за повні місяці такого перебування на підставі довідки  установи  (закладу)  про  те,  що дитина в цей час не перебувала на повному державному утриманні.

   Призначення та виплату тимчасова допомога за місцем проживання  (перебування)  одного  з  батьків, який утримує дитину,   здійснює управліннями  соціальної та молодіжної політики.    

  

   Для призначення тимчасової допомоги одержувач подає органу соціального захисту населення за місцем проживання (перебування):

 

- заяву  за формою, затвердженою Мінсоцполітики;
- копію свідоцтва про народження дитини;
- декларацію про доходи та майновий стан осіб, що звернулися за призначенням  усіх  видів  соціальної  допомоги  (заповнюється  на підставі  довідок  про  доходи  кожного  члена  сім’ї).        

 

   Інформація про склад сім’ї заявника зазначається в декларації про  доходи  та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх  видів соціальної допомоги.     

 

   Залежно від  підстав,   на   яких   призначається   тимчасова допомога, додатково подаються такі документи:

 

- рішення суду  (виконавчий  лист)  про  стягнення  з  одного з батьків  аліментів на дитину; довідка державної виконавчої служби, що  підтверджує  факт  несплати аліментів одним з батьків протягом шести  місяців, що передують місяцю звернення;
- довідка відповідної установи про здійснення стосовно одного з батьків  кримінального  провадження  або  про  його перебування на примусовому  лікуванні, у місцях позбавлення волі, визнання його в установленому   порядку   недієздатним,  а  також  перебування  на строковій   військовій  службі;
- повідомлення органу   внутрішніх   справ  про  те,  що  місце проживання (перебування) одного з батьків дитини не встановлено.

 

   Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Прожитковий мінімум встановлюється Законом України «Про Державний бюджет України» на відповідний рік. У 2018 році прожитковий мінімум на дітей становить:

 

- віком до 6 років: з 01 січня – 1492 гривні, з 01 липня – 1559 гривень, з 01 грудня – 1626 гривень;
- віком від 6 до 18 років: з 01 січня – 1860 гривень, з 01 липня – 1944 гривні, з 01 грудня – 2027 гривень.

 

   Зверніть увагу:

 

- Відповідальність  за достовірність наданої органу соціального захисту  населення  інформації щодо неодержання аліментів або щодо їх  розміру  покладається на одного з батьків.

- Тимчасова допомога призначається дитині віком до 18 років . Державна допомога не призначається і не виплачується дітям у віці від 18 до 23 років, навіть якщо вони продовжують навчання.

 

Довідки за тел. 2-27-59