Визначено переможців ІІ-го районного Конкурсу проектів та програм розвитку територіальних громад Бершадського району.

Птн, 14/09/2018 - 14:30

Відповідно до Положення про районний конкурс проектів та програм розвитку територіальних громад, затвердженого рішенням 8 сесії Бершадської районної ради 7 скликання від 16.12.2016 року та рішення першого засідання Наглядової ради, 15 серпня завершено прийом  проектів розвитку територіальних громад.
    14 вересня під керівництвом голови районної ради Михайла Бурлаки  відбулось чергове засідання Наглядової  ради ІІ-го районного конкурсу проектів та програм розвитку територіальних громад, на якому присутні зібрались для того, щоб провести експертизу проектів та прийняти рішення щодо визначення переможців Конкурсу.
    На розгляд членів комісії представлено 12 проектів, що були допущені до конкурсу та отримали у підсумку понад 22 бали.
8 із 12 поданих проектів направлені на енергозберігаючі технології у навчальних закладах, а саме заміна вікон та дверей на металопластикові. Ще 2 проекти (Кошаринці, Голдашівка) планують замінити вікна, двері у СБК, П’ ятківка – оновити фасад СБК, Бершадська міська рада планує закупити тренажери у спортивну залу, яка була відремонтована за рахунок грантових коштів попереднього обласного конкурсу.

Загальна сума коштів, яку пропонується залучити з різних джерел фінансування по всіх учасниках Конкурсу складає 1,3 млн. грн., з них:
-  562 тис. грн.. з Фонду Конкурсу (районного бюджету);
- 367 тис. грн. – власні кошти громад;
-  380 тис. грн. – кошти організацій партнерів.
    Заслухавши інформацію секретаря Наглядової ради Конкурсу Людмили Матвієнко, яка доповіла присутнім, що виконавчим апаратом районної ради попередньо перевірені всі подані проекти на предмет відповідності Положенню Конкурсу - зроблено висновок, що всі вони відповідають даним вимогам, пріоритетним напрямкам. Проекти написані якісно, належним чином оформлені, підкріплені необхідним фінансовим обґрунтуванням.
    Ознайомившись із всіма поданими проектами громад, члени Наглядової ради розглянули остаточні пропозиції щодо визначення переможців конкурсу та прийняли рішення профінансувати всі 12 поданих проектів, які допущені до Конкурсу.
    Таким чином, переможцями ІІ - го районного Конкурсу проектів та програм розвитку територіальних громад Бершадського району визнано:

1  Бершадська міська рада «У здоровому тілі – здоровий дух»
2  Баланівська сільська рада «Затишними вікнами школа дивиться у майбутнє»
3  Бирлівська сільська рада «Тепло дітям»
4  Голдашівська сільська рада «Енергозбереження в сільському будинку культури
5  Кошаринецька сільська рада «Енергозберігаючі технології – один із засобів збереження культурної і духовної спадщини»
6  Красносільська сільська рада «Тепло в приміщеннях – тепло в дитячих душа»
7  Лісниченська «Теплі класи – запорука ефективного освітнього процесу»
8  Осіївська сільська рада «Спортивна зала – здоров’язберігаючий центр сучасної школи»
9 П’ятківська сільська рада «Будинок культури – обличчя громади»
10  Устянська сільська рада «Створення комфортного енергоефективного простору – крок до збереження здоров’я дітей»
11  Флоринська сільська рада  «Тепла школа – здорові діти»
12  Яланецька сільська рада «Теплий шкільний дім»

Стимулювати якість і активну участь жителів територіальної громади та розробляти інші заохочення – завдання наступного року, – підсумував очільник депутатського корпусу Бершадщини. -  Усі проекти, які виносяться на конкурс, мають попередньо обговорюватись у територіальних  громадах,  і мешканці мають визначити, що саме ця проблема потребує першочергового вирішення, і вони всі зусилля спрямують на її вирішення. Тільки такі проекти мають шанси бути реалізованими в першу чергу.