Якісна питна вода - вимога сьогодення

Птн, 23/02/2018 - 08:30

Проблема якісного водопостачання сьогодні є досить актуальною, а її вирішення  одним із пріоритетних напрямків діяльності районної  виконавчої влади.  Останніми роками, жителі с. Велика Киріївка все частіше почали нарікати на   нестачу питної води. Рівень води в криницях понижується, а централізоване водопостачання практично  відсутнє. Дане  питання привернуло увагу під час візиту в кінці 2016 року у Велику Киріївку голови райдержадміністрації Івана Стефанцова та заступника голови районної ради Сергія Пересунька. Згодом завдяки спільним зусиллям районної влади, територіальної громади і Народного депутата Миколи Кучера зроблені перші кроки до вирішення проблеми.
     Так за клопотання Миколи Кучера, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 року № 463-р  на будівництво артезіанської свердловини та підвідних водогонів для водопостачання загальноосвітньої школи I - III ступенів та дошкільного навчального закладу "Світанок+" в с. Велика Киріївка Бершадського району Вінницької області були виділені кошти субвенції з державного бюджету розміром - 205,00 тис. грн
     Роботи по будівництву артезіанської свердловини та підвідних водогонів почали проводитись восени минулого року.  Підрядні роботи виконувало ТОВ «Вінбурвод». Громада вже має   потужну 85-ти  метрову  свердловину, з якої вода качається зі швидкістю 5-6 кубів за годину. Також  проведено 520 метрів водогону. Загальна вартість  робіт по будівництву свердловини та водогону складає - 329,4 тис. грн. У 2017 році освоєно 292,7 тис. грн., в тому числі 205,0 тис. грн. – субвенція з державного бюджету, 3,3 тис. грн.- кошти сільського бюджету, 37,4 тис. грн – кошти районного бюджету, 47,0 тис. грн. – кошти партнерів.