Засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, роботи з молоддю та духовного відродження

Срд, 22/01/2020 - 11:45

   22 січня 2020 року під головуванням Миколи Мазуренка, за участю членів комісії: Тетяни Гончарук, Ігоря Овчарука та Олександра Оперчука відбулось засідання постійної комісії районної ради з питань освіти, роботи з молоддю та духовного відродження.

   В роботі засідання постійної комісії взяв участь заступник голови районної ради Сергій Пересунько.

 

   Члени постійної комісії розглянули 5 питань порядку денного.

 

   Заступник начальника управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Сергій Корнелюк ознайомив членів постійної комісії проєктами рішень «Про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку Бершадського району у 2019 році» та «Про програму соціально-економічного та культурного розвитку Бершадського району на 2020 рік».

   Доповідач зазначив, що протягом 2019 року районною державною адміністрацією спільно органами  місцевого самоврядування проводилася цілеспрямована робота по забезпеченню діяльності господарського комплексу Бершадщини.

   В 2019 році приділялась увага наданню матеріальної допомоги у вигляді продуктів харчування військовими частинами, які беруть участь в антитерористичній операції на сході України.

   Предметом першочергової та особливої уваги райдержадміністрації є допомога сім’ям загиблих в ході проведення АТО/ООС на сході України.

   Однією із важливих умов соціально-економічного розвитку Бершадщини є державна підтримка реалізації інвестиційних проєктів.

   У 2019 році район отримав значну фінансову підтримку держави на реалізацію інвестиційних проєктів соціального спрямування в обсязі 11,88 млн. грн. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій.

   Підтримано реалізацію 26 проєктів. А саме: охорона здоров’я – 2; освіта – 7; дорожна інфраструктура – 10; дошкільні заклади освіти – 2; спорт – 1; культура – 2; придбання основних засобів – 2.

   На реалізацію даних проєктів із районного, міського, сільських бюджетів та інших джерел фінансування додатково залучено майже 0,5 млн. грн. Загальна вартість реалізованих проєктів 12,38 млн. грн.

   Освітню мережу району представляють 72 заклади: 34 дошкільних, 31 загальноосвітня школа; навчально-консультативний пункт на базі Бершадської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, чотири позашкільні заклади, а також Бершадський професійний ліцей.

   Моніторинг якості початкової освіти, який відслідковує розвиток математичної та читацької грамотності серед 4-класників, показує, що наявність дошкільної освіти безпосередньо впливає на розвиток математичної грамотності у дітей. Ті діти, що побували у дошкільній освіті, мають значно вищий рівень математичної грамотності, аніж їхні «домашні» ровесники. В районі функціонує 34 ЗДО, 1 НВК с.Шумилів та садочкова група в Теофилівській філії опорної Шляхівської школи. 1541 дитина здобуває дошкільну освіту. 

   В підпорядкуванні відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації перебуває 31 школа: 17 - це школи І-ІІІ ст., 14 - заклади І-ІІ ступенів. 5 203 учні навчається у 354 класах. 41 клас юридично не є класом (учнів менше 5) і 130 учнів навчаються на індивідуальній формі навчання.

   Педагоги є однією з найчисельніших груп населення у районі, до якої належить 980 чоловік. З них: 720 працівників закладів загальної середньої освіти, 17 практичних психологів, 5 соціальних педагогів, 25 бібліотекарів; 253 вихователів дошкільних установ.

   Понад 800 учителів забезпечують освітній процес: 208 учителів вищої категорії -  32%, 328 вчителів І кваліфікаційної категорії - 43%, 112 учителів ІІ категорії - 15%, та 10% «спеціалістів».

   107 педагогічних працівників мають педагогічні звання, з них 27 – «учителів-методистів», 80 - «старших вчителів». 18 педагогів нагороджено нагрудним знаком «Відмінник освіти України». 11% від загальної кількості це вчителі-пенсіонери.

   У 2018-2019 навчальному році основну школу закінчили 513  випускників 9-х класів (в минулому – 481),  з них  23 отримали свідоцтво з відзнакою. 11 клас закінчили 231 учень (минулого – 272), з них 13 нагороджено золотими та срібними медалями.

   За парти Нової української школи у вересні 2019 року сіло 509 маленьких бершадчан. З метою створення комфортних умов для перебування першачків в школах відділом освіти, адміністраціями закладів, педагогічними та батьківськими колективами спільно до першого вересня проведено ремонти в усіх класних кімнатах майбутніх перших класів.

   В районі функціонує Бершадський інклюзивно-ресурсний центр, це не лише компетентний, небайдужий колектив професіоналів, а й привітне, по сучасному укомплектоване, відремонтоване приміщення із змістовним наповненням, це і понад півтори сотні обстежених діток з ООП та 107 дітей, охоплених різними видами роботи. Інклюзивне навчання було організоване в 19 закладах освіти для 42-х учнів та двох вихованців в дошкільних установах.

   Щодо Програми соціально-економічного та культурного розвитку району на 2020 рік то вона розроблена на підставі аналізу соціально-економічної ситуації в районі за 2019 рік.

   Цілі та завдання Програми соціально-економічного і культурного розвитку району на 2020 рік спрямовані на реалізацію визначених Стратегією економічного і соціального розвитку Бершадського району до 2020 року пріоритетних стратегічних напрямків та створення умов для забезпечення соціальної стабільності шляхом:

 • розвитку високотехнологічних конкурентоспроможних виробництв;
 • впровадження в економіку області розробок та досягнень вітчизняної науки, посилення мотивації до інноваційної діяльності та технічного переоснащення виробництва;
 • нарощування продуктивності агропромислового комплексу;
 • збільшення експорту з високою часткою валової доданої вартості;
 • реалізації інфраструктурних проєктів;
 • збільшення внутрішнього попиту за рахунок зростання доходів населення та активізації інвестиційних процесів.

 

Базовими принципами діяльності органів влади, бізнесу та суспільних інституцій у напрямі забезпечення економічного зростання є:

 

 • орієнтація на використання передусім власних ресурсів;
 • всебічне сприяння розвитку підприємницької діяльності;
 • гарантування й захист прав власності;
 • покращення підготовки кадрів для потреб регіональної економіки, у тому числі – розвиток системи освіти впродовж життя;
 • збільшення кількості зайнятих з одночасним зменшенням частки неформальної зайнятості;
 • створення умов для зайнятості населення та забезпечення гідної оплати праці,
 • захист навколишнього середовища і підвищення екологічної безпеки;
 • викорінення корупції на усіх рівнях та детінізація економіки;
 • забезпечення гострих потреб галузі охорони здоров’я та формування здорового способу життя,
 • збереження регіональних традицій та розвитку української культури;
 • підвищення ефективності заходів протидії злочинності, у т.ч. у сфері економіки.

 

   Керуючий справами виконавчого апарату районної ради Микола Грабчак довів до відома депутатів проєкт рішення «Про зняття з контролю рішень районної ради». В зв’язку з закінченням строків дії затверджених програм рекомендується зняти з контролю чотири рішення районної ради, а також проінформував щодо проєкту рішення «Про внесення змін до окремих районних програм». Дане рішення підготовлено в зв’язку з реорганізацією апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації, згідно розпорядження голови Бершадської райдержадміністрації від 25 листопада 2019 року №280 «Про затвердження граничної чисельності працівників Бершадської районної державної адміністрації» та зумовлене необхідністю внесення змін до окремих рішень районної ради, що в свою чергу дасть юридичні підстави для використання структурними підрозділами районної державної адміністрації коштів районного бюджету на виконання заходів районних програм.

   Директор комунальної організації «Бершадська районна дитячо-юнацька спортивна школа «Ровесник» Микола Струтинський інформував щодо внесення змін до програми розвитку фізичної культури і спорту у Бершадському районі на 2017-2021 роки (із змінами). Необхідністю прийняття даного рішення є повноцінне функціонування комунальної організації та дотримання вимог чинного законодавства щодо оплати праці працівників КО «Бершадська районна дитячо-юнацька спортивна школа «Ровесник».

   За підсумком розгляду вищезазначених питань, члени постійної комісії рекомендували голові районної ради включити дані рішення до проєкту порядку денного чергової 32 сесії районної ради 7 скликання.