Засідання постійної комісії районної ради з питань соціального захисту населення і прав споживачів, зайнятості, роботи з ветеранами, охорони здоров’я, материнства і дитинства

Чтв, 04/08/2016 - 15:15

    У ході підготовки до сесії районної ради 04 серпня 2016 року під головуванням голови комісії Василя М’яснікова проведено засідання постійної комісії районної ради з питань соціального захисту населення і прав споживачів, зайнятості, роботи з ветеранами, охорони здоров’я, материнства і дитинства.

    В роботі засідання брали участь: заступник голови районної ради Сергій Пересунько, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Микола Грабчак, начальник відділу економічного розвитку райдержадміністрації Валентин Русначенко, в.о. головних лікарів КУ «Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» Оксана Шелест і КЗ «Бершадська окружна лікарня інтенсивного лікування» Валентина Довгань, завідувач відділення територіального центру соціального обслуговування Бершадського району Світлана Швець.

    На засідання депутати розглянули питання щодо забезпечення розвитку охорони здоров’я та хід виконання районних медичних програм у Бершадському районі, яке обговорюватиметься на черговій 6 сесії районної ради, як одне із головних питань порядку денного. Інформуватимуть депутатів керівники медичних установ первинного та вторинного рівня.

    Даним проектом рішення рекомендовано:

    Районній державній адміністрації:

- забезпечити відповідно до законодавства розвиток охорони здоров’я на території Бершадського району;

-   вжити заходів щодо збереження мережі закладів охорони здоров’я на території Бершадського району;

- забезпечити фінансування заходів районної програми «Збереження здоров’я громадян – жителів Бершадського району – запорука сталого економічного розвитку району на 2016-2020 роки»;

- вивчити можливості фінансування створення електронного реєстру пацієнтів та забезпечення робочих місць лікарів комп’ютерною технікою;

- відпрацювати впровадження механізмів професійної відповідальності та юридичного захисту медпрацівників, а також громадського контролю якості медичних послуг для населення;

- з метою поліпшення забезпечення медикаментами пацієнтів вивчити можливість впровадження міжнародного досвіду на солідарній основі в рамках чинного законодавства, подальшого розвитку мережі аптек;

- залучити фінансування в медицину шляхом інвестицій з допомогою громадських та інших фондів.

    Комунальній установі «Бершадський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (Брикуля Л.І.) та КЗ «Бершадська окружна лікарня інтенсивного лікування» (Довгань В.П.) постійно вживати заходи щодо:

- покращення якості надання медичних послуг населенню, проведення профілактичних санітарно-протиепідемічних заходів та ефективної диспансеризації;

- зниження рівня захворюваності інвалідності та смертності від соціально-небезпечних захворювань (туберкульоз та ВІЛ/СНІД);

- покращення взаємодії між закладами первинної та вторинної допомоги при наданні населенню медичних послуг;

- здійснення постійного моніторингу цінової політики на медичні засоби для забезпечення пільгових категорій громадян;

- виконання у повному обсязі заходів районних програм, які стосуються сфери охорони здоров’я населення;

- забезпечення психологічної реабілітації демобілізованих, поранених воїнів АТО, залучаючи для цього психологів районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

    Міському та сільським головам спільно з медичним персоналом медичних закладів відповідних територій та соціальними службами району організувати роз’яснювальну роботу серед населення щодо виконання державної програми імунізації, профілактики занедбаних випадків онкологічної патології та туберкульозу.

    Районній державній адміністрації, міському,  сільським головам при формуванні місцевих бюджетів передбачати кошти на ремонти лікарських амбулаторій, ФАПів, ФП та придбання медичного обладнання і медикаментів.

    Окрім того, члени комісії розглянули дві нових медичних програми. Зокрема, районну цільову соціальну програму профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів на 2016 – 2020 роки та районну цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки та внесли зміни і доповнення до рішення 3 сесії районної ради 7 скликання від 23.02.2016 р. «Про програму «Збереження здоров’я громадян – жителів Бершадського району – запорука сталого економічного розвитку району на 2016-2020 роки» (зі змінами).

    Про внесення змін до Стратегії економічного і соціального розвитку Бершадського району до 2020 року інформував депутатів начальник відділу економічного розвитку райдержадміністрації Валентин Русначенко.

    Профільна комісія погодила внести зміни до переліку посад працівників територіального центру соціального обслуговування Бершадського району та їх кількості.

    Ознайомившись із проектом рішення про надання дозволу на поселення у відділення стаціонарного догляду територіального центру соціального обслуговування Бершадського району Голубенко Ірині Георгіївні, 1962 року народження, інваліду І групи загального захворювання, яка потребує постійного стороннього догляду та соціально-медичного обслуговування і проживає за адресою: вул. Трипільська (колишня Ворошилова), буд. 6, м.Бершадь, члени комісії вирішили доповнити проект рішення новим 4 пунктом наступного змісту, а саме: «Рекомендувати виконавчому комітету Бершадської міської ради зобов’язати Доможирську Тетяну Володимирівну та Доможирського Олександра Володимировича піклуватися про свою непрацездатну матір Голубенко Ірину Георгіївну, яка потребує матеріальної допомоги, відповідно до ст. 51 Конституції України та ст. 172 Сімейного кодексу України. В іншому випадку звернутися з відповідним позовом до Бершадського районного суду щодо стягнення аліментів на утримання та догляд їхньої матері Голубенко І.Г.».

З інших питань порядку денного проінформував керуючий справами виконавчого апарату районної ради Микола Грабчак.

Впродовж засідання постійної комісії депутати опрацювали 21 питання порядку денного, які рекомендовані на розгляд президії та чергової сесії районної ради.