Засідання постійної комісії з питань соціального захисту населення і прав споживачів, зайнятості, роботи з ветеранами, охорони здоров’я, материнства і дитинства

Срд, 10/10/2018 - 16:30

09 жовтня 2018 року під головуванням Анатолія Романенка, за участю членів комісії: Дарії Карман та Тетяни Недобійчук відбулось засідання постійної комісії районної ради з питань соціального захисту населення і прав споживачів, зайнятості, роботи з ветеранами, охорони здоров’я, материнства і дитинства.
    Перед початком розгляду питань порядку денного, головуючий привітав із Днем народження депутата районної ради, головного лікаря КНП «Бершадський центр первинної медико-санітарної допомоги» Івана Пікулу.
    Завідуюча відділом кадрів КНП «Бершадська ОЛІЛ» Людмила Якушенко та юрист-консультант КНП «Бершадський ЦПМСД» Олександр Янчук ознайомили депутатів з проектом рішення «Про внесення змін до окремих рішень районної ради» в частині районних програм щодо охорони здоров’я. Це пов’язано з реорганізацією лікарських установ первинного і вторинного рівня.
    Головний лікар КНП «Бершадський ЦПМСД» Іван Пікула доповідав з проекту рішення «Про внесення змін та доповнень до рішення 3 сесії районної ради 7 скликання від 23.02.2016 «Про програму «Збереження здоров’я громадян – жителів Бершадського району – запорука сталого економічного розвитку району на 2016-2020 роки» Даними змінами передбачено доповнення новими пунктами: для здійснення фінансового та матеріально-технічного забезпечення фельдшерсько-акушерських пунктів та фельдшерських пунктів району (з метою збереження та якісного надання медпослуг сільським жителям через відсутність фінансування вищезгаданих закладів Національною службою здоров’я України); відшкодування вартості наркотичних засобів для лікування онкохворих; забезпечення пільговою пенсією, а також збільшується сума фінансування для забезпечення хворих з трансплантованими донорськими органами життєво необхідними лікарськими засобами та для забезпечення інвалідів і дітей-інвалідів жителів Бершадського району технічними та іншими засобами.
«Про внесення змін до рішення 24 сесії районної ради 5 скликання від 30.07.2010 «Про затвердження положення про територіальний центр соціального обслуговування Бершадського району» (зі змінами) інформував депутатів директор територіального центру соціального обслуговування Бершадського району Олег Революк. Дане рішення приймається відповідно до виробничої необхідності, а саме: при утвореному відділення надання адресної натуральної та грошової допомоги необхідно ввести до переліку посад 1 одиницю завідувача відділення по наданню адресної натуральної та грошової допомоги з метою більш якісного та швидшого надання соціальних послуг жителям району, які потребують натуральної допомоги в дома.
    З проектами рішень «Про внесення змін та доповнень до рішення 41 сесії районної ради 6 скликання від 16.10.2015 «Про районну програму «Соціальний захист та соціальне забезпечення населення на період 2016-2020 роки» (зі змінами) та «Про програму соціально-матеріальної підтримки учасників бойових дій на Сході України, учасників Революції Гідності, осіб, що заключили контракт із Збройними Силами України та ГО «Спілка учасників АТО Бершадського району» на 2019-2020 роки» ознайомила начальник управління соціальної та молодіжної політики райдержадміністрації Людмила Гаврилишина. Прийняття даних рішень надасть можливість:
- передати повноваження управління соціальної та молодіжної політики щодо здійснення підписки періодичних видань до повноважень Бершадської районної організації ветеранів України відповідно до Наказу Міністерства фінансів України від 12.03.2012 №333 «Про затвердження Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету та Інструкції щодо застосування класифікації кредитування бюджету» і не допустити нецільового використання бюджетних коштів та забезпечувати осіб з інвалідністю внаслідок Другої світової війни періодичними виданнями.
- покращити певні соціальні потреби учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та осіб, що заключили   контракт для проходження служби в Збройних силах України та буде надана фінансова підтримка у вирішенні матеріальних, соціальних, медичних та з інших питань.
    За підсумком розгляду даних питань, постійна комісія районної ради одноголосно рекомендувала голові районної ради вищезазначені проекти рішень включити до проекту порядку денного чергової 23 сесії районної ради 7 скликання.