Завдяки спільним діям влади і громадськості еко-фест «Skyline» запалив ватру щирості, добра, патріотизму

Пон, 06/08/2018 - 13:30

   Музичний еко-фестиваль «Skyline», який відбувався  28-29 липня 2018 року у парку «АНТАЛЬКА», с. Флорино,  цього річ зібрав велику кількість учасників. За підрахунками організаторів за два дні фестивалю його відвідали понад 7 тисяч людей. Були гості й з сусідніх районів та областей. Свято музики, природи, молодості  подарувало кожному позитивні емоції, радість, спілкування, захоплюючі ігри від спортивних до інтелектуальних.

   На  Бершадщині вже втретє проходив еко-фест «Skyline», два останні роки його активно підтримує народний депутат Микола Кучер, ГО «Соціальний центр МХП» та ГО «О.Б.Р.І.Й».  Цього року креативну ідею молоді Бершадщини і зокрема Наталії Дудник та Олександри Мазуренко,  організаторів першого екофесту підтримали Бершадська райдержадміністрація,  Бершадська районна рада,  Бершадська міська рада, Флоринська сільська рада, територіальні громади району, громадські організації.

   Для підготовки фестивалю були залучені кращі фахівці,  величезну роботу по впорядкуванню та благоустрою території парку зроблено Флоринською територіальною громадою, волонтерами. Також кошти на проведення фестивалю було виділено Бершадською районною радою.

   Два дні лунала над Бершадщиною сучасна музика, звучали нові ритми та  відпочивали і насолоджувалися дійством бершадці та гості району. Цього разу хедлайнерами фесту стали гурти «Фіолет», «Мотор’ролла», “Лісапетний батальйон”.  «Fontaliza», «The Frank», «Ptashkin», «Cloudless», «Арлетт».

   Урочисто відкрили  фестиваль Народний депутат України Микола Кучер, голова Бершадської райдержадміністрації Іван Стефанцов, голова районної ради Михайло Бурлака, голова міської ради  Кольченко, Флоринський сільський голова Сергій Рожкевич, депутат районної ради Євген Трохименко, депутат міської ради Володимир Москаленко, радник голови ГО «Соціальний центр МХП» Павло Мороз, які привітали учасників фестивалю, усіх гостей і організаторів свята.

   Звертаючись до присутніх Микола Кучер відзначив, що з кожним роком фестиваль «Skyline»  збирає все більше прихильників еко-музичного відпочинку, а парк «Анталька» стає все кращим і буде ще кращим. Талановита молодь - це наше майбутнє, яку ми завжди будемо підтримувати та допомагати. Цього року захід об’єднав людей різних років, поглядів, гостей з різних куточків нашого регіону.

   Голова Бершадської райдержадміністрації Іван Стефанцов акцентував увагу на тому, що проведення еко-фестивалю ініціатива громадськості та сучасної  молоді, а влада і меценати схвалили та підтримали цю ідею, бо всі разом ми прагнемо дати можливість  людям реалізовувати себе свої та креативні  ідеї. Фестиваль має виховну функцію, адже відкриває різні таланти, а ще  викликає у кожного з нас бажання пишатися своє українською мовою, своєю українською піснею, українським вишиванками.    Голова районної ради Михайло Бурлака,  звернув увагу присутніх на те, що фестиваль екологічний, а це здоров’я нашої молоді тобто майбутнє держави. Відзначив роботу, яка була проведена і по впорядкуванню парку та побажав цікаво провести час.

   З приємністю вітав на Флоринській землі сільський голова Сергій Рожкевич, який звернув увагу усіх, що таким чином відроджуються традиції українського народу і народжуються нові ідеї. Там де є молодь село живе і розвивається. Також подякував Миколі Кучеру за підтримку проектів Флоринської громади.

   Депутат районної ради Євген Трохименко - один із організаторів фестивалю, вітаючи з  відкриттям цього унікального для Бершадщини фестивалю дякував усім хто долучився до справи та  завітав  на свято.

   Від Соціального центру МХП присутніх вітав Павло Мороз, який зазначив, що організатори фестивалю прагнули створити таку атмосферу, яка була б до душі кожному, хто прийшов до парку.

   Алеї парку заполонили  виставки, еко - презентації,  майстер-класи, дитячі розваги, артпростір, спортивні баталії, багато усмішок, солодощів, сувенірів, музики і просто приємного спілкування. Емоційно вигравав народний аматорський духовий оркестр під керівництвом Олександра Дунаєвського.   

   Територія парку «Анталька» була поділена на тематичні локації, серед яких вирізнялась еко зона, де свою програму презентували вихованці учнівських лісництв Сумівської та Флоринської шкіл за підтримки ДП «Бершадський лісгосп». Для відвідувачів фестивалю пропонувались екологічні квести від юних лісівників, виставка-продаж декоративних дерев та чагарників. Тут діяла сцена для виступу екологічних агітбригад.

   Арт-простір пропонував цікаве спілкування, інтелектуальні ігри, для дітей і дорослих, нічний кінозал, літературну сцену. Тут організовували роботу Наталка Дудник та Олександра Мазуренко.

   На дитячому майданчику розваги, батути, карусель, надувна гірка, костюмована розважальна програма, дитячий ляльковий театр, майстер-класи для дітей, бодіарт, спортивні дитячі змагання та конкурси, організацією роботи яких займались працівники Будинку дитячої творчості, районної бібліотеки, аніматори.

   Особливе місце зайняла спортивна зона, за яку відповідали Лариса Безуб та відділ освіти, фізичної культури і спорту райдержадміністрації. На спортивному майданчику проходило безліч змагань, серед яких запекла боротьба за першість з волейболу, шашкові баталії та армспорт. В рамках фестивалю відбувся міжобласний турнір з волейболу на Кубок народного депутата України Миколи Кучера,  в якому взяли участь волейбольні команди Теплика, Тростянця, Умані, Ладижина, Бершаді. Координатор локації Лариса Безуб під час церемонії нагородження спортсменів висловила слова вдячності усім, хто допоміг підготувати та організувати роботу локації за  фінансову  і організаційну підтримку, технічне забезпечення, облаштування спортивного майданчика та зони вболівальників, забезпечення харчуванням спортсменів та придбання призів, кубків і медалей переможцям змагань.

   За ініціативи Громадської ради при  райдержадміністрації,  спільно з працівниками станції екстреної медичної допомоги   та державної служби з надзвичайних ситуацій, відбулось показове практичне навчання «Надання першої медичної допомоги: особливості ситуації, основні заходи». В ході навчання, Олег Бомбела - фельдшер виїзної бригади екстреної медичної допомоги наочно показав етапи надання першої допомоги, навчання зацікавило багатьох учасників фестивалю, особливо батьків із дітьми.

   Харчову зону організовано завдяки спільній діяльності управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації, управління Держпродспоживслужби та представників громадськості Володимира Смереки, Віктора Маланчука і Володимира Москаленка. Харчували музикантів, літераторів та технічний персонал кафе-бар «Фонвар» (керівник Шлапак В.К.), кафе «Степок» (керівник Мазур С.М.), кафе «Поділля» (керівник Бондар Р.С.), кафе «Карасі» (керівник Бровань М.С.)

   Вразили виставки у містечку майстрів, де були представлені найрізноманітніші вироби, серед яких вишивки, глиняні вироби, художні картини, ляльки-мотанка. Талановита Бершадська земля художниками, поетами, вишивальницями, творчими майстрами. Бершадський краєзнавчий музей представляв кожну майстриню і майстрів, які отримували подяки від райдержадміністрації та районної ради  і подарунки від Народного депутата Миколи Кучера.

   Родзинкою другого дня фестивалю став «Ярмарок по-бершадськи», його роботу організували відділ культури і туризму райдержадміністрації спільно з територіальними громадами району.  На ярмарку лунали українські пісні, жарти, а гостей пригощали національними українськими стравами, серед яких українські вареники на всі смаки, запашний український борщ, запечене порося,  домашня ковбаса, картопелька по селянськи і не тільки, неперевершена капуста засипана, рибна юшка і обов’язково наш національний продукт - сало в усіх можливих варіаціях подачі. Кожна територіальна громада відзначалася креативністю, щирістю, гостинністю бершадської землі. Учасників ярмарку, спортивної зони  нагороджено подяками райдержадміністрації і районної ради та подарунками від Народного депутата Миколи Кучера.

   Експрес –концерт на денній сцені другого дня  підготували працівники культури району. Звучали сучасні українські пісні, хореографічну композицію подарував зразковий ансамбль естрадного танцю «Мрія», з успіхом виступив аматорський вокально-інструментальний ансамбль "Фортуна+" з м.Бершаді, який пропагує традиції виконавства живої естрадної музики.

   Багато музики, розваг для дітей і дорослих, яскравий ярмарок, спортивні баталії та шалені  за емоційністю виступи професійних артистів  - все це підсумок роботи  організаційного комітету по підготовці і проведенню фестивалю. Багато роботи по підготовці території і інфраструктури фестивалю зробили волонтери, люди із центру зайнятості та  представники громадських організацій  серед найактивніших: Віктор Маланчук, Анатолій Козоріз, Євген Трохименко, Володимир Москаленко. Територія прибрана, доглянута, встановили лавочки для відпочинку, тюки соломи, дерев’яні піддони, вкриті брезентовими матрацами з соломою. Територію освітлено, встановлені ємності для сміття. За порядком пильно стежили працівники поліції і громадські активісти. Медичний супровід фестивалю забезпечив Бершадський центр первинної медико-санітарної допомоги.

   Вечірня сцена порадувала молодь, адже тут виступили популярні професійні рок гурти, координувала роботу  вечірньої сцени ідейний організатор фестивалю Олександра Мазуренко. На завершення рок-концерту другого дня відвідувачам еко-фесту подарували  феєричне та захоплююче вогняне шоу апогеєм якого став висвітлений напис «Бершадь» так наше місто,  наш район запалив ватру щирості, добра, патріотизму, природності, музичності, таланту і справжніх почуттів.

   Цьогорічний «Skyline» вразив величезною кількістю людей, які на нього завітали: від найменших до найстарших, і серед присутніх не було байдужих. На острові «Анталька» два дні панувала атмосфера щирості, гостинності, таланту, доброзичливості і гордості за наш край, за людей, які тут проживають, за Україну. Фестиваль  став  місцем  ключових зустрічей і знайомств, активного відпочинку та пізнання природи. Кожна мить була захоплюючою та неперевершеною, емоційно наповненні два дні фестивалю залишили про себе надзвичайні враження. Все було так добре організовано,  що  навіть дощ  у перший день фестивалю не зіпсував настрою присутніх, емоції переповнювали кожного. Тож щира вдячність кожному, хто долучився до підготовки та проведення музичного еко-фестивалю «Skyline». Усім хто прийшов на свято та подарував можливість щирого і корисного  спілкування.  Успіх еко-фесту став надбанням об’єднаних зусиль влади, громадських організацій, територіальних громад, молоді, майстрів, небайдужих людей  та величезній підтримці мецената  Миколи Кучера.

   Неймовірна та яскрава еко-музична подія Бершадщини відбулась,  її відлуння відчуватиметься ще довго, будемо обговорювати, переглядати фото та відеоматеріали, підводити підсумки та готуватися до наступного еко-фесту.