Звернення керівництва району до жителів Бершадщини

Птн, 27/03/2020 - 10:30

Дорогі земляки!

 

 Сьогодні перед усім світом постала загроза пандемії коронавірусу. Це – виклик для усіх нас, і лише згуртувавши зусилля ми зможемо його здолати.  Кабінет Міністрів України  оголосив режим надзвичайної ситуації на території всієї країни через епідемію викликану коронавірусом хвороби COVID-19.

     На жаль, випадки інфікування людей коронавірусом COVID-19, зафіксовано  в Україні і  у Вінницькій області. Нам потрібно прожити не простий карантинний період, який необхідний, аби зменшити ризик зараження людей вірусом COVID-19 та вберегтись від контакту з його ймовірними носіями.

     Шановні бершадчани, дослухайтесь до порад наших високопрофесійних і шановних лікарів,  не ігноруйте інформацію про обмежувальні заходи щодо поширення коронавірусу і з усією відповідальністю поставтесь до власної безпеки та безпеки ваших рідних.  Обмежте живе спілкування – використовуйте для цього гаджети, піклуйтеся одне про одного, залишайтеся вдома та будьте здоровими!

     Пам’ятайте про людей похилого віку, які перебувають у групі ризику і сьогодні особливо потребують уваги та допомоги. Зателефонуйте їм, запитайте про їх потреби, купіть їм їжу, необхідні ліки.  Так ви можете зберегти їх здоров’я та життя.

Шановні батьки!  Карантин – це не канікули! Освітній процес призупинений для того , щоб діти залишались вдома. Тож обмежте ігри на дитячих майданчиках, зацікавте своїх дітей читанням книг, переглядом кінофільмів, малюванням, творчістю тощо. А якщо вже вийшли надвір подихати свіжим повітрям, обмежте спілкування дітей з оточуючими.

Ще раз нагадуємо миття рук, використання  антисептиків, уникнення  контактів з особами з проявами гострої респіраторної інфекції, збереження дистанції при спілкуванні, уникнення  місць скупчення людей та  утримування  від будь-яких поїздок – все це заходи, які допомагають запобігти захворюванню на COVID-19.

Самоізоляція – найефективніший спосіб попередження та поширення хвороби. Та якщо ви маєте щонайменшу підозру щодо появи симптомів коронавірусу – консультуйтесь зі своїм сімейним лікарем або звертайтесь на «гарячу лінію» за номером телефону «103».

      На Бершадщині  вживаються усі необхідні заходи аби запобігти масовому зараженню людей та створити належні умови для лікування хворих у випадку реєстрації Covid-19. Змінили порядок роботи КНП «Бершадський центр медико-санітарної допомоги» та КНП «Бершадська окружна лікарня інтенсивного лікування». Усі консультації сімейного лікаря проводяться телефоном, тимчасово заборонені планові хірургічні операції, крім термінових та невідкладних.  Медичні працівники району ведуть широку роз’яснювальну роботу серед населення, проводять консультування  осіб, які повернулися з-за кордону, надають невідкладну медичну допомогу.

     На період карантину у районі  заборонено проведення усіх масових заходів,  призупинено роботу закладів освіти, культури, ЦНАПу, спортивних майданчиків, торгівельних закладів, ринків, перукарень, закладів громадського харчування, інших підприємств, закладів та установ незалежно від форми власності, які надають послуги населенню, не пов’язані з охороною здоров’я та життєзабезпеченням.

     Працюють продуктові магазини, аптеки, банки, автозаправні станції. З метою мінімізації контактів та запобігання занесення та поширення COVID-19 на територію району, припинено автобусне сполучення, функціонує  контрольно-пропускний пункт у с. Ставки.

   Окремо хочемо  звернутися до громадян, які повернулися із країн інфекційного ризику. Будьте відповідальними за своє здоров’я та здоров’я оточуючих. Після повернення з-за кордону забезпечте самоізоляцію вдома протягом щонайменше 14 днів. Навіть, якщо Ви не маєте ознак захворювання, Ви можете бути розповсюджувачем інфекції. Пам’ятайте, що поряд живуть ваші рідні, близькі, друзі, сусіди, серед яких значна часина – це група ризику, попіклуйтесь про їх здоров’я.  У  разі погіршення самопочуття негайно зверніться  по телефону до сімейного лікаря, або на гарячу лінію 103. Просимо  усіх хто повернувся з-за кордону заповнити форму за посиланням:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfngVTkOnEpz6fLX-9qVov2MXYb-HSdYp9572k0nF_Jc2VVIw/viewform?usp=sf_link

    Наразі в районі працює оперативний штаб, проводяться дезінфекційні роботи в громадських місцях, під’їздах і дворах багатоквартирних будинків, на зупинках автотранспорту та вулицях міста. Служби правопорядку слідкують за дотриманням громадянами норм карантину. Пам’ятайте, що законодавством за порушення санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм встановлено адміністративний штраф, який становить від 17 тисяч до 170 тисяч гривень.

Пандемія вимагає наших спільних злагоджених дій,  мудрих рішень, а головне високої самосвідомості та відповідального ставлення кожного. Лише так ми з вами зможемо впоратись з небезпечним вірусом, вберегти від нього себе та своїх рідних!

Бажаємо всім нам здоров’я  та витримки!

 

Голова Бершадської районної ради                                             Михайло БУРЛАКА

Голова Бершадської районної державної адміністрації        Валентин РУСНАЧЕНКО